BTC/USD Teknik Analizi, Bitcoin Fiyat Tahmini

Özet

  • Bitcoin (BTC) teknik indikatörlere göre nasıl bir yol çizecek?
13:00
14 Ocak 2020
Okuma Süresi: 2 Dakika

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) bugün sabah saatleri itibariyle ciddi bir yükseliş elde etti ve yeniden 8.500 dolar barajının üzerine çıkmayı başardı. Bu yazının kaleme alındığı an itibariyle %4,79’luk yükselişe sahip olan BTC, 8.529 dolardan işlem görüyor. Bitcoin‘in Asya ticaret saatlerinde yükselişe geçmesi, aslında kurumsal yatırımcıların alım yapmış olabileceğine işaret ediyor.

Buna ek olarak CME’nin yeni Bitcoin vadeli işlem sözleşmesi ürünü de BTC fiyatını tetikleyen bir faktör olabilir. CME‘nin, Bakkt’ın 9 Aralık tarihinde piyasaya sürdüğü sözleşmeye benzer ürünü, rakibinden çok daha fazla ilgi gördü ve bu durum Bakkt için kötü olsa da, Bitcoin için oldukça iyimser.

İçerik Rehberi

BTC/USD Teknik Analizi

Sektörsel gelişmeleri bir kenara bırakıp teknik indikatörlere bakacak olursak da, Bitcoin yine olumlu bir tablo çiziyor gibi gözüküyor. Alçalan üçgenin üst sınırını kıran BTC/USD işlem çifti, 2018 yılı Aralık ayının alt fiyat seviyesi ile 2019 Temmuz ayının üst fiyat seviyesinin %50’lik Fibonacci geri çekilme seviyesine oldukça yaklaştı. Bu nokta hacimli bir şekilde yukarı doğru kırılırsa, ivmenin Bitcoin’i 9.000 dolara kadar taşıyabileceği tahmin ediliyor.

Aşağı yönlü olası durumlara baktığımızda ise 8.500 doların kritik bir öneme sahip olduğunu görüyoruz. BTC/USD 8.500 doların altına gerilerse sırada 8.000 dolar önemli bir destek olarak kalacaktır. 100 saatlik basit hareketli ortalamanın da güçlü bir destek oluşturduğunu hesaba katarsak, Bitcoin’in düşüşü şimdilik 8.000 dolar ile sınırlı kalabilir.

Yine de kripto para piyasasında hiçbir şey belli değil ve Bitcoin ani bir yeşil mum ile beraber 9.000 dolara da yükselebilir.

Burada yer alan bilgi, yorum ve değerlendirmeler Yatırım Danışmanlığı Kapsamında DEĞİLDİR

Haberlerimizi Telegram, Instagram, Facebook, Twitter ve Youtube hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI