BitMex’teki Satışlarla Beraber BTC 8.600 Dolara Yaklaştı

Özet

  • BitMex’te gerçekleşen short işlemlerin tasfiyesinin ardından Bitcoin iki ayın en yüksek seviyesine çıkarak 8.500 doların üzerine yükseldi.
14:00
14 Ocak 2020

Bitcoin fiyatı kısa vadeli bir konsolidasyon sürecinin ardından son 24 saat içinde 8.500 doların üzerine çıkmayı başardı. BTC’nin bu fiyat hareketi BitMex’teki short işlemlerin 40 milyon dolarlık toplu bir tasfiyesinin ardından gerçekleşti.

Bitcoin 8.600 Dolara Yaklaştı

Üç günlük bir konsolidasyon döneminden sonra 8.100 dolar seviyesinde bulunan lider kripto para Bitcoin, tekrar hareket etmeye başladı. Birkaç saat içinde 8.400 dolar direnç seviyesinin üzerine çıkan BTC 8.600 dolara yaklaştı. Tradingview.com verilerine göre bu seviye Bitcoin’in iki ay sonra ulaştığı en yüksek seviye olarak kayıtlara geçti.

Bunun yanında bu rakam 2020’nin ilk gününden bu yana gördüğü en yüksek fiyat olarak da karşımıza çıkıyor. Lider kripto para biriminin bu fiyat hareketleri sayesinde yılın ilk gününden bu yana %20’lik bir artış sergilediği görülüyor. Ayrıca analistler de teknik göstergelerin artık artış sinyalleri vermeye başladığını ifade ediyor. Financial Survivalism’e göre bu teknik göstergelerden biri, günlük Ichimoku Cloud göstergesi…

Yapılan açıklamalara göre Bitcoin’in sıradaki direnç seviyesinin 8.000 dolar olduğu ve bir sonraki uzun vadeli direnç seviyesinin de 9.000 dolar üzerinde bulunduğu belirtiliyor. Ayrıca düşük fiyatlardaki destek seviyelerine bakıldığı zaman da 8.100 dolar sonrasında 7.700 dolar ve 7.200 dolar seviyelerinin destek noktaları olduğu ifade ediliyor.

BitMex Etkisi

Son altı saat içinde BitMEX‘te toplam 38 milyon dolarlık short işlem tasfiye edildi ve bu da Datamish grafiklerine göre fiyat artışına yol açtı. Yapılan açıklamalara göre bu hamle Bitcoin’i iki ayın en yüksek seviyesine taşıyacak bir hareketin fitilini ateşlemeye yetti.

Ancak kripto para analisti “Crypto Hamster”a göre bu yükselişin ardından bir geri çekilme yaşanacak. Analist konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda, “Büyüme sürdürülebilir olmayacak. Yakında bir geri çekilme olasılığı var.” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Bitcoinist

Haberlerimizi Telegram, Instagram, Facebook, Twitter ve Youtube hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar