X

BTC Kurumsal Yatırımlar İçin Hala Küçük Mü?

Lee’ye göre kurumsal yatırımlar için Bitcoin ve kripto para piyasası henüz çok küçük...
18:00
5 Ekim 2019

Bitcoin son birkaç gündür 8.000 doların üzerinde seyrediyor ve seviyenin üstünde bir konsolidasyon sağlanmış görünüyor. Bakkt’ın piyasaya sürülmesinin beklenen etkiyi yaratmamasının üzerine bazı analistler Bitcoin’in kurumsal yatırımlar için hala çok küçük olduğunu öne sürüyor.

Destek Seviyesi

Bilindiği gibi Bitcoin fiyatı Bakkt platformunun açılmasının ardından fiyatın artması beklenirken tam tersine ciddi bir düşüş başladı ve fiyat 8.000 doların altına geriledi. Ancak son bir kaç gündür fiyat 8.000 doların üzerinde seyrediyor ve analistler bir konsolidasyon olduğunu düşünüyor.

Ancak bazı analistler de daha düşük seviyelerin görüleceğini dile getiriyor. Altın savunucusu olarak tanıdığımız Peter Schiff, Bitcoin’in 4.000 dolara kadar gerileyeceğini dile getirmişti. Konuyla ilgili detayları bu haberimizde sizlerle paylaşmıştık.

Bitcoin ve Kurumsal Yatırımlar

Kurumsal ilginin az olmasının sebebi Bitcoin fiyatının henüz istenilen büyüklüğe ulaşmamış olması olabilir. Volatiliteli piyasa koşulları ve dolayısıyla piyasada sürekli yer alan kısa vadeli yatırımcılar kurumsal ilginin artmasını önlüyor olabilir.

Fundstrat Global Advisor’ın kurucu ortağı Tom Lee yaptığı son açıklamalarda kurumsal ilginin az oluşuyla ilgili yorumlar yaptı. Tom Lee kurumsal ilginin az olmasının nedenini şu şekilde açıkladı:

Gerekli olan altyapı açısından kriptolar için mekanik bir sorun var, ancak muhtemelen piyasa boyutunda da  bir sorun var.

Lee, kripto paraların kurumsal dünyada yer alan 9 trilyon dolarlık altın piyasası, 66 trilyon dolarlık borsa ve 86 trilyon dolarlık tahvil piyasası ile henüz boy ölçüşemeyeceğini dile getirdi. Lee’ye göre şu an için bir kurumdan Bitcoin’e yüzde bir bile yatırım yapmasını istemek diğer taraftaki büyük piyasalardan feragat etmesini istemek demek…

Kaynak: Bitcoinist

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar