X


Boğalar Üzgün: Bakkt Platformunun Açılışı Bir Kez Daha Ertelenebilir

ICE'den piyasaya kötü bir haber geldi.
15:00
22 Aralık 2018
Okuma Süresi: < 1 Dakika

New York Menkul Kıymetler Borsasının ana şirketi Intercontinental Exchange (ICE), Bitcoin vadeli işlemler ve koruma platformu Bakkt’in başlangıç tarihini kuvvetle muhtemel ikinci kez erteleyecek.

Şirket platformun faaliyete geçiş tarihini 24 Ocak 2019 olarak açıklamıştı. Ancak ICE’nin halen daha ABD Vadeli Emtia İşlemleri Komisyonu CFTC’den bazı gerekli onayları alması gerekiyor. CFTC’nin bu tür işlemlerde yavaş kaldığı göz önünde bulundurulduğunda onayların o zamana yetişmesinin muhtemel olmadığı görülüyor.

Ancak bu, CFTC’nin onay vermeyeceği anlamına gelmiyor. Komisyonla haşır neşir olmuş bir kaynak 30 Ocak’ı olası bir tarih olarak gösterdi.

Onay verilmesi gereken konulardan biri, Bitcoin korumayla ilgili bir “muafiyet.” Bir kaynağa göre muafiyet talebi gözden geçirildi ve cuma günü komisyona iletildi. Bundan sonra komisyonerlerin teklifi kamu yorumuna açıp açmama konusunda bir karar vermesi gerek. 30 günlük yorum periyodundan sonra komisyonerler birkaç günü yorumları okumaya ayırabilir ve sonra teklifi oylar.

Komisyonerler ABD’deki resmi tatillerde çalışmadığı sürece 24 Ocak tarihinin daha ileriye itilmesi kesin. Bir başka kaynağa göre ICE büyük ihtimalle yeni bir başlangıç tarihinin duyurusu yapacak, ancak bunu en erken gelecek hafta yapacak.

ICE Bakkt platformunun açılış tarihini ilkin aralık ayı olarak duyurmuştu. Ancak “genel ilgi” ve “yapılması gereken iş” gibi gerekçelerle bu tarih ocak ayına çekilmişti. Ve şimdi borsa bu tarihi bir kere daha erteleyerek boğaları üzdü.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
ETİKETLER