X

BNB Coin Analizi: Eskisi Kadar Güçlü Mü?

2022'nin ilk iki çeyreğinde kripto paralar ciddi düşüşler yaşadı. Binance Coin (BNB) ise bundan en çok etkilenen coinlerden birisi oldu.
22:30
1 Ağustos 2022
Okuma Süresi: 3 Dakika

2022’nin ikinci çeyreği, çoğu kripto para birimi için en kötü performans gösteren çeyreklerden biri oldu. BNB Zinciri de düşüş sırasında büyük zarar gördü ve BNB %50’den fazla düştü. Bununla birlikte, BNB Chain Ağustos ayında istikrarlı bir toparlanma için çaba sarfediyor gibi görünüyor. Üçüncü çeyrekte çok daha iyi bir performans için yatırımcılar arasında yenilenen bir iyimserlik var.

Dalgalı Hareketler Gösterdi

2. çeyrek boyunca BNB Chain’in birkaç ilginç yönü vardı. BNB Chain’in çeşitli metriklerinde ağ etkinliği azaldı. Bununla birlikte, zincirdeki GameFi ve NFT’lerin yükselişiyle birlikte soluk alma işaretleri gösterdi.

BNB, günlük aktif adresler arasında mütevazi bir performans bildirdi. Adreslerin 2,2 milyonda zirve yaptığı 1 Aralık 2021’deki ATH’deki düşüşü açıkça görebiliyoruz. İkinci çeyreğin düşüş trendi sırasında, günlük aktif adresler Haziran ayında yaklaşık 1 milyon civarında konsolide oldu.

Ancak eğilim, genel piyasadaki toparlanmaya rağmen Temmuz ayına kadar aşağı yönlü seyrini sürdürdü.

Zirveden Düşüş

Yine BNB Chain’de günlük İşlemlerdeki düşüşü görebiliyoruz. Kasım 2021’deki zirvesinde, ağ günde 16,2 milyon işlem kaydetti. İkinci çeyrekteki saldırı sırasında, model rotasını tersine çevirdi ve günlük yaklaşık 4 milyon işlemi sürdürdü.

İşlemlerin günlük ortalama 3,6 milyona düşmesiyle düşüş Temmuz ayında da devam etti.

Daha geniş DeFi pazarı da en kötü çeyreklerinden birini yaşadı ve bu da BNB’ye hiç iyi yansımadı. BNB Chain’in TVL’si USD bazında %55 azaldı, ayrıca kilitlenen BNB miktarı da azaldı. Chain, çeyreği yatırımcılar tarafından alınan sekiz milyondan fazla BNB ile sonlandırdı.

Bununla birlikte, PancakeSwap Ağustos ayında bile işlemlere hakim olmaya devam ederken, BNB’nin DeFi TVL’si için acil bir endişe öne çıkıyor. Şu anda DEX, BNB’nin DeFi değeri üzerinde %45,9’un üzerinde baskınlığa sahip ve bu, zincir için potansiyel sonuçlar doğurabilecek bir şey.

Ne Olacak?

BNB Zinciri, şüphesiz ikinci çeyrek boyunca değer ve aktivitede net bir düşüş gösterdi. Ancak, GameFi ve NFT’lerin önemli ölçüde büyümesine bağlı olarak Chain üzerinde birkaç rahatlama noktası oluşmuş gibi görünüyor.

BNB ayrıca son zamanlarda BNB/BTC çifti yeni bir rekor kırmak için 0,0124 dolara ulaştığında yeni bir dönüm noktasına ulaştı. Mevcut gidişattaki düşüşe devam edecek mi yoksa ağustos ayında kendi gölgesinden mi çıkacak? Sadece zaman gösterecek.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatiliteye sahip olmaları dolayısı ile risk taşıdıklarını bilmeli ve işlemlerini kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar