X


Bloomberg Analistinden Yatırımcıları Üzecek Bitcoin Fiyat Tahmini

Bloomberg analistine göre zaten kötü geçen bir çeyreğin devamında BTC daha da düşebilir.
12:00
6 Aralık 2018
Okuma Süresi: 2 Dakika

Bloomberg analistine göre kriptoların kralı Bitcoin 1.500 dolara doğru yol alıyor.

Zorlu geçen bir yılın sonlarına doğru Bitcoin daha da dibe gitti ve yatırımcılarını üzdü. Gün itibariyle BTC 3.700 dolar seviyelerine kadar düştü. Bloomberg teknik analisti Mike McGlone’a göre BTC an itibariyle sert bir aşağı yönlü momentuma kapılmış durumda. McGlone’un olası fiyat beklentisi 1.500 dolar.

Şayet bu fiyata ulaşılırsa, tüm zamanlar rekoruna göre %81 düşüşte olan BTC şu anki fiyatından %60 düşüş yaşamış olacak. McGlone BCH hard fork’unu ve vergi temelli satışları düşüşün sebepleri arasında gösterdi.

Hard fork teknolojinin henüz çok yeni olduğuna işaret eden önemli bir tetikleyiciydi. Birbirini yok etmekle tehdit eden malum riskli karakterler vardı ve kurumlar dedi ki ‘bir süreliğine bundan uzak kalmak bizim için en iyisi olabilir.’

Şimdiki trend düşük fiyatlar, düşük volatilite, azalan spekülasyon ve stable coin’lerin hakimiyeti.

Kripto paraların kesin bir fiyat tabanı oluşturması gerektiğini belirten McGlone: “Ne yazık ki o tabana henüz yaklaşmadık.” McGlone’un yanı sıra bazı kripto para uzmanları Bitcoin’de düşüşün devam edeceğini tahmin ediyor. Ancak uzmanların bir kısmı çubuğu (dip) 1.500 dolardan yukarı koyuyor. Örneğin Anthony Pompliano:

Tüm zamanlar rekorundan %85 düşüş, aşağı yukarı o noktaya gideceğiz. Yani 3.000 dolar civarı. Hafta sonunda bu seviyeye yaklaşıldı ancak muhtemelen biraz daha düşüş yaşanacak.

Madalyonun diğer yüzünde ise Tom Lee var. Zira Lee’nin yıl sonu tahmini 15 bin dolar.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar