X


‘Blockchain Türkiye’ Girişiminden Bitcoin ve Dijital Para Eğitimi

18:00
5 Mayıs 2016

Bitcoin ve blockchain teknolojileri hakkında farkındalık yaratmak ve Türkiye’de bu konunun özümsenmesini sağlamak için kurulan “Blockchain Türkiye” girişimi seminerlere başladı.

Bu eğitimlerde Bitcoin başta olmak üzere dijital para sistemleri dijital değerler ve Blockchain teknolojisi konusunda temel bilgilerin aktarılması hedefleniyor.

20 Mayıs’da düzenlenecek ilk etkinlikte; Dijital paraya neden gereksinim söz konusu olmuştur? Bitcoin nasıl ortaya çıkmıştır? Bitcoin sisteminin temel işlev ve nitelikleri nelerdir? Blockchain teknolojisinin kavramsam tanımı nasıl yapılabilir? Gibi sorulara cevap aranacak.

Seminerin hedef kitlesini ise; bankaların teknoloji departmanlarında, dijitalleşme ve inovasyon konularında çalışmakta olan bankacılar oluşturuyor.

Türkiye Bankalar Birliği Eğitim Merkezinde düzenlencek seminer, 1 gün boyunca sürecek ve Ender Akpil tarafından verilecek.

Eğitimle ilgili detaylı bilgi için tıklayınız.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar