X


Blockchain.com Airdrop’u Stellar’a Değer Kazandırmaya Devam Ediyor

Blockchain.com airdrop'u XLM piyasasını hareketlendirdi.
17:00
7 Kasım 2018
Okuma Süresi: 2 Dakika

Kripto para piyasası son günlerde yukarı yönlü harekete başladı. Bazı altocoin’lerde ufak değer artışı görülürken Stellar bu hafta içeresinde %18 değer kazandı.

Stellar Lumen’leri hızla toparlandı ve gün içerisinde %3 bir haftalık bakıldığındaysa %18’e yakın değer kazandı. XLM piyasadaki en iyi performanslardan birini gösterdi. Bu yükselişin sebeplerinden bir tanesi Stellar’ın en çok kullanılan cüzdanlardan biri olan blockchain.com cüzdanına kayıt olan kullanıcılara airdrop ile 125 milyon dolar değerinde XLM dağıtacağını duyurması olabilir.

Stellar blog’una göre blockchain.com kayıt olanlara toplamda 125 milyon dolar değerinde XLM dağıtacak. İlk dağıtım bu hafta sonuna kadar kayıt olanlara yapılacak. Blockchain.com aynı zamanda BCH, BTC ve ETH cüzdanı hizmeti de sunuyor. Kripto para dağıtma jestiyle şirket kripto para kullanıcılarını birleştirmek ve kripto paraların kolayca kullanılmasını sağlamak istiyor:

Kripto para ekosistemi içerisinde aktif olabilmek adına ilk adım basitçe kripto para sahibi olmaktır. Kullanıcılarımıza XLM sahibi olma şansı sunarak kripto para kullanıcı sayısını artırmayı ümit ediyoruz.

Stellar Geliştirme Vakfı (SDF) bu airdrop’un şimdiye kadar en büyük airdrop olacağını açıkladı. Toplamda 500 milyon XLM’in dağıtılacağını belirtti. SDF dağıtım yapmanın SDF öngörülerinde bulunduğunu böylece ağın daha geniş alanlara yayılmasının sağlanabileceğini ifade etti.

Blockchain.com kullanıcıların birden fazla airdrop almasını engellemek adına kullanıcıların kimliklerini doğrulamalarını istiyor. Ayrıca kullanıcıların Blockchain.com sitesinden cüzdan oluşturduktan sonra bekleme listesine kayıt olmaları gerekiyor.

XLM haberimizi hazırladığımız sırada son 24 saatte %2,20 değer kazanmış durumda ve 0,2585 dolardan işlem görüyor. Son 5 haftadaki en yüksek fiyatına ulaşan XLM piyasaya hakim olan olumlu havayla birlikte güçlü bir hareketlenme yaşayabilir.

Kaynak: Newsbtc

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar