X


ABD Ara Dönem Seçimlerinden Kripto Paralar İçin Olumlu Sonuç

ABD'de kripto para dostu eyalet başkan adayları seçimleri kazandı.
08:00
8 Kasım 2018
Okuma Süresi: 2 Dakika

ABD 2018 ara seçimlerinde kripto paralara olumlu yaklaşan yasa yapıcıları seçimleri kazandı ve 3 eyaletin yöneticiliğini aldı.

Dijital değerleri savunma birliğinden alınan verilere göre yeni seçilen 3 eyalet başkanı ve mevcut makamını koruyan diğer 2 eyalet başkanı kripto paralara olumlu yaklaşma eğilimindeler. Organizasyon daha önce bütün adaylara anket yaparak Blockchain ve kripto paralara yaklaşımları hakkında bilgi toplamış.

Colorado’dan Jared Polis, California’dan Gavin Newsom daha önceden kripto paralara desteğini açık şekilde ifade etmişlerdi. Bu seçimi Wyoming’de kazanan Mark Gordon halihazırda kripto dostu eyaletin yeni eyalet başkanı oldu.

Jared Polis özellikle ABD Beyaz Saray Temsilcileri toplantısı sırasında ABD’nin kripto paralara dair adımlar atması gerektiğini ve düzenlemeler konusunda lider olması gerektiğini ifade etti. Polis’in oluşturduğu topluluk teknolojiye dair girişimlerin artırılmasında ve kamu işlerinin Blockchain’e taşınması konusunda çalışmalar yaptı.

Benzer şekilde Gavin Newsom 2014’ten bu yana Blockchain’in kendisini heyecanlandırdığını söylüyor. Newsom’ın geliştiricileri California’ya çekmek adına yeni düzenlemeler yapabileceği konuşuluyor.

Diğer yandan Texas Eyalet Başkanı Abbott tekrar seçildi ve Abbott Bitcoin ile bağışları da kabul etmişti. Ek olarak Rhode Island Eyalet Başkanı Raimondo’nun da Blockchain destekçisi olduğu biliniyor.

Özellikle söz konusu düzenlemeler olduğunda Blockchain teknolojisinin gelişimini engellememek adına doğru adımların atılması gerekiyor. Bitcoin’in ortaya çıkış amacını içeren merkezsizlik olgusu belki de kripto paraların düzenlenmesini hedeflememişti ancak şu anda olayların akışı bu yönde ilerliyor. ABD’nin kripto paralara yaklaşımı piyasanın yönelimi açısından oldukça önem arz ediyor.

Kaynak: Coindesk

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar