X


BitFury’den Afrika Kıtasına Yatırım

18:00
8 Mart 2016

Dünyanın önde gelen Bitcoin madencilik şirketi BitFury, Pan-Afrikan ekonomisini büyütmek ve güvenli bir ödeme sistemi erişimi sağlayabilmek için yatırım yapmaya hazırlanıyor. Yatırım ve operasyonun yürütülmesi için ise BitPesa şirketi seçildi.

BitPesa; Kenya, Nijerya, Uganda ve Tanzanya gibi ülkelerde Bitcoin ile güvenli ve hızlı ödeme hizmetini tüm dünyadaki kullanıcılara sunan bir girişim. Özellikle Afrika üzerinde işlemlerini gerçekleştirmeyi hedefleyen şirket, alışverişlerde Bitcoin kullanma ödeme altyapısı da sunuyor. Yetkili kurum FCA’dan (Financial Conduct Authority) ruhsatı olan BitPesa’nın hedefi, Bitcoin’in olanaklarından Pan-Afrika bölgesini de yararlandırmak ve sistemi olabildiğince yaygınlaştırmak.

BitPesa’ya yatırım yapacağını açıklayan BitFury CEO’su Valery Vavilov, misyonlarının özellikle Afrika kıtasında finansal büyüme engelleriyle karşılaşan kullanıcılar için küresel işlem kolaylığı sağlamak olduğunu vurguluyor.

Vavilov yaptığı açıklamada şunları belirtiyor:

”Afrika’da güvenilir, şeffaf ve hızlı bir değişim BitPesa ile mümkün olabilir.  Bu yatırım tüm Pan-Afrika kıtasının yararına olacak ve  Bitcoin teknolojilerinin yenilikçi gücü kıta ekonomisine büyüme fırsatı verecektir”.

BitPesa CEO’su Elizabeth Rossiello ise yatirim ile ilgili olarak;

“BitFury gibi piyasada uzun bir geçmişi olan bir şirketin desteği bizim için çok önemli olacak” şeklindeki görüşlerini ifade ediyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar