X

Bitfinex Borsasından Çalınan Bitcoin’ler Harekete Geçti

2016 yılında Bitfinex kripto para borsasına yapılan saldırıdan ele geçirilen Bitcoin'ler harekete geçti.
17:00
22 Mayıs 2020

Bitfinex 2016 yılında yapılan saldırı sonrasında 120.000 Bitcoin (BTC) kaybetmiş ve o tarihlerde 72 milyon dolarlık değere sahip olan fonlar hacker’ların cüzdanlarında beklemeye alınmıştı. Kripto para borsalarına yapılan saldırılarda genellikle benzer bir yol izlendiği ve yasa dışı şekilde elde edilen fonların uzun bir bekleme süresi sonrasında harekete geçtiği biliniyor.

Bitfinex Borsasından Çalınan Fonlar Tekrar Aktif!

Bitfinex borsasına yapılan saldırıda da aradan 4 yıl geçmesinden sonra fonlar yeniden harekete geçirildi ve dün 255.000 dolar değerinde yaklaşık 28,4 Bitcoin bilinmeyen bir cüzdana transfer edildi. Saldırganların genellikle sahip oldukları fonları çok fazla cüzdana bölerek gönderdikleri ve bu sayede izlerini kaybettirdikleri biliniyor.

Özellikle Bitcoin Mixer gibi hizmetler kötü yollarla elde edilen BTC’lerin yüzlerce belki de binlerce cüzdanda küçük miktarlarda dolaştırılarak takip edilemez hale getiriyor. Bitfinex saldırganlarının sahip oldukları BTC’leri yeniden harekete geçirmeleri de bu işlemlerden sonra satış yapmaya başlayabileceklerini gösteriyor.

Eğer Bitfinex hackerları gerçekten de sahip oldukları 120.000 Bitcoin’i satmaya başlarsa, piyasada sert bir fiyat düşüşü görebiliriz.

Bitcoin fiyatı zaten birkaç gün önce yaşanan Satoshi Nakamoto’nun Bitcoin’lerini satıyor olduğu iddiasına dayalı panik ile ciddi bir darbe yemiş ve 9.000 doların altına inme tehlikesi ile karşı karşıya kalmıştı. Bitfinex saldırganlarının ellerindeki BTC’leri satması, Satoshi olayı ile birleşip büyük bir düşüşü tetikleyebilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar