reklamı kapat

Uzman İsim: Satoshi’nin Bitcoin’leri Olayı Önemsiz

Willy Woo, Satoshi'nin Bitcoin'lerini sattığı konusuna açıklık getirdi.
17:00
21 Mayıs 2020

Satoshi Nakamoto’ya ait olduğu düşünülen ve bundan 11 yıl önce oluşturulan bir kripto para cüzdanı, dün bütün herkesin birinci önceliği haline geldi. 40 Bitcoin (BTC) içeren bu transfer kısa sürede herkesin panik moduna geçmesine yol açtı ve Bitcoin fiyatı bu gelişme ile beraber 9.100 dolara kadar geriledi.

Satoshi Nakamoto Bitcoin’lerini Satıyor Olabilir Mi?

İnsanlar Satoshi Nakamoto‘nun BTC sattığını düşünürken panik içinde BTC satmaya başladı ve fiyatı beklenmeyen bir şekilde düşürdü. Peki bu olay sanıldığı kadar önemli mi veya gerçekten bir değeri var mı? Ünlü kripto para analisti ve Bitcoin yatırımcısı Willy Woo konuyu yorumladı. Woo, 2009 yılına ait cüzdandan 40 BTC aktarılmasının hem olumsuz hem de olumlu bir gelişme olabileceğini ifade etti.

Buna rağmen yayınladığı gönderisinde bunun önemli bir olay olmadığını büyük harflerle belirten Woo, bunların aslında Satoshi’nin sahip olduğu BTC’ler bile olmadığını düşünüyor. Woo’nun açıklamasına göre bunların gerçekten Satoshi’ye ait olduğu kanıtlansaydı gerçekten bir değer ortaya çıkabilirdi.

Satoshi’nin milyonlarca BTC’si olduğu düşünülecek olursa bunların sadece 40 tanesinin satılması bile, Satoshi’nin varlığı kanıtlansa bile bir anlam ifade etmiyor.

Yine de küçük bir olayda bile böylesine panik yaşanmış olması sektörün hala BTC’ye tam olarak güvenmediğini gösteriyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.