X

XRP Artık En Büyük Üçüncü Kripto Para Değil!

XRP, en büyük üçüncü kripto para olma özelliğini Tether'e kaptırdı.
15:00
22 Mayıs 2020

Bir zamanlar toplam piyasa değerine göre en büyük üçüncü kripto para birimi olan Ripple (XRP), özellikle geçtiğimiz haftalarda bu yerini kısa süreliğine kaybetse de dün yaşanan sert düşüşte üçüncülüğü büyük ihtimalle kalıcı olarak kaybetti. XRP’nin yerini kaybetmesinde piyasanın toplamda 11 milyar dolarlık bir değer kaybı yaşamasının da etkisi oldu.

XRP Yerini Kaybetti

Bu esnada lider kripto para birimi Bitcoin 9.050 dolara kadar düşerken, XRP ise %5’in üzerinde bir düşüş ile 0,199 dolara kadar geriledi. Piyasanın genel olarak düştüğü anlarda yatırımcıların daha güvenli limanlara yani Tether (USDT) gibi stablecoin’lere yönlendiği biliniyor.

Bu düşüşte de aynısı yaşandı ve piyasaya daha fazla USDT ihraç eden Tether, bir anda toplam piyasa değerine göre en büyük üçüncü kripto para birimi haline geldi. Bu yazının kaleme alındığı an itibariyle Tether’in toplam piyasa değerinin 8.803.312.079 olduğu görülüyor. XRP ise bunun yaklaşık olarak 20 milyon dolar gerisinde.

XRP ve USDT arasındaki fark kısa olsa da USDT’nin dün öğlenden bu yana en büyük üçüncü kripto para koltuğuna oturması durumun uzun vadede yeniden tekrarlanacağını ve USDT’nin gerçekten de en büyük üçüncü kripto para olarak kalabileceğini gösteriyor. XRP/USD teknik analizinde de görülen düşüş beklentileri ile beraber XRP’nin birden beşinci belki de altıncı sıraya kadar düşmesi bile muhtemel gözüküyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar