X


Bitcoin’de (BTC) Sinyaller Artışı İşaret Ediyor! Bu Metrikler Önemli!

Elde edilen son verilere göre BTC fiyatında önemli göstergeler hala artış sinyali veriyor. Bu göstergelere bir göz atalım.
11:58
7 Eylül 2021

Bitcoin (BTC) fiyatı Salı sabahı Asya işlemlerinin başlaması ile 11 Mayıs’tan bu yana en yüksek seviyelerine ulaştı ve 53.000 dolar sınırına dayandı. Bu hamle sayesinde hem boğalar güç kazandı hem de lider kripto para birimi 17 haftanın en yüksek seviyesine ulaşmış oldu.

Golden Cross Oluşumu

Analistlerin açıklamalarına göre Bitcoin grafiklerinde günlük dilimde bir golden cross oluşumu olabilir ya da bu grafikler bir iki gün içinde görülebilir. Golden cross oluşumu, hızlı hareket eden bir ortalama yavaş hareket eden bir ortalamanın üzerinde çıktığında uzun vadeli bir artış beklentisinin oluşmasını sağlıyor.

Dolayısıyla mevcut grafiklerde 50 günlük hareketli ortalama, 200 günlük hareketli ortalamanın üzerine çıktığında artış beklentilerinin yükseleceği düşünülüyor.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Madenciler Kar Elde Ediyor

Zincir içi analitik sağlayıcı Glassnode, ivmeyi yeniden yukarı doğru yönlendirenin kurumlar gibi göründüğünü ifade ediyor. Konuyla ilgili olarak ise “Yenilenen iyimserlik, pozitif fiyat hareketini takip ederken, zincir üstü işlem hacimleri, büyük, kurumsal ölçekli sermayenin hakimiyetinde devam eden büyüme gösteriyor.” ifadeleri kullanılıyor.

Haftalık zincir içi raporunda firma, BTC madencilerinin hash oranındaki toparlanmanın ortasında bu hafta kar elde etmeye başladığını da belirtti. Çin kaynaklı madencilik göçünün Haziran ayında başlamasından bu yana hash oranının yarısından fazlası toparlandı.

Bunlara ek olarak madencilik geliri, Exahash başına yaklaşık 380.000 dolar olan Temmuz 2019 seviyelerine geri döndü. Bazı madenciler, Bitcoin 50 bin dolar seviyesini geri kazandığı için kar elde etmeye başladı. Bu gelirin bir kısmı donanım ve operasyon genişlemesine yeniden tahsis edilecek olsa da bu durum hala bir yükseliş sinyali olarak değerlendiriliyor.

Bitcoin Yatırımcıları Satış Yapmıyor

Bitcoin fiyatında artışlar yaşanmasının beklenmesinin arkasındaki bir etken de Bitcoin HODL’larının satış yapmayı reddetmesi olarak değerlendiriliyor. Araştırma, bir yıldan daha eski kripto paralara sahip olan yatırımcıların, fiyatlar yükselse bile daha az satış yaptığı ve daha fazla HODLing yaptığı sonucuna vardı.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar