X

Bitcoin (BTC) Yorumları: En Popüler Kripto Para İvme Kazanıyor

Bitcoin fiyatı, altın kesişim bölgesine girerken hayati bir eşiğe yaklaşıldı.
12:11
7 Eylül 2021

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), gün içerisinde 52.853 dolara dokunarak kritik bir performansa imza attı. BTC, 50.000 doların üzerinde stabilizasyonu sağlamasının ardından yukarı yönlü hareketini ivmelendirdi. Bitcoin fiyatı, altın kesişim bölgesine girerken hayati bir eşiğe yaklaşıldı.

Bitcoin 52.000 Doları Aştı

Kripto para piyasasının amiral gemisi, El Salvador gelişmesinin ardından momentum kazandı ve 52.000 doların üzerine çıktı. BTC, uzman analistlerin öngörülerine göre daha yüksek boyutta bir kırılmanın eşiğinde işlem görüyor. BTC’nin önündeki direnç seviyesi 52.759 dolar olarak kaydedildi.

Lider kripto para, 47.065 dolar ila 50.019 dolarlık fiyat bandı arasında birikim aşamasından geçti. Bu evreyi başarıyla tamamlayan BTC, yukarı yönlü hareket senaryosunu onayladı.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Bitcoin boğaları, fiyatı 55.000 doların üzerine çıkaracak hamle girişimlerini sürdürüyor. Çin yasakları, finans düzenleyicilerinin uyarıları ardı ardına gelmeye devam ediyor ancak liderin durmaya niyeti yok. BTC boğalarının kontrolündeki bir kırılmada fiyat seviyesi 58.000 doların üzerini görebilir.

En popüler kripto paranın günlük grafiklerinde RSI keskin bir düşüşle nötr bölge olan 51 seviyesine gerilemiş durumdayken MACD yukarı yönlü hareketin devamını doğruluyor. Momentum göstergesi RSI ile benzerlik gösterirken sıfır çizgisinin üzerindeki seyrini sürdürüyor.

Uzmanların Trend Tahmini ve Kripto Para Piyasasının Genel Durumu

Uzmanlar Bitcoin fiyat tahminlerini güncellerken yıl sonu öngörülerini ortalama olarak 200.000 dolar seviyesine çekti. Zincir içi verileri, yatırımcı duygusu, kurumsal ilgi, finansal düzenleyici ortamı değerlendirildiğinde BTC için artış trendinin devamı bekleniyor.

Liderin hareketlenmesi ile kripto para piyasasının değeri 2.29 trilyon dolara ulaştı. En popüler ikinci kripto para Ethereum (ETH) 3.700 dolar seviyelerine gerilerken Binance Coin (BNB) 500 doların altına sarktı. Bununla birlikte Ripple (XRP) 1.31 dolardan Solana (SOL) 179 dolardan alım satım işlemi görüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar