X


Bitcoin’de 4 Ayda Yüzde 77 Kayıp! Fiyat Bunu Takip Edecek Mi?

Bitcoin'in önde gelen borsalardaki ticari hacmi kan ağlıyor.
22:51
20 Temmuz 2020

Lider kripto para birimi Bitcoin’in fiyatı neredeyse aylardır hiçbir hareket sergilemekten 9.000 dolar bandında kalmayı sürdürüyor. Bitcoin’in bu durgunluğunu fırsat bilen bazı altcoin’ler ise ciddi yükselişlerle gündeme geldi. Özellikle DeFi sektörüne bağlı birçok protokolün kripto parasında rekor artışlar görüldü.

Bitcoin Hacmi Yüzde 77 Geriledi

Bitcoin’in bu durgunluğu bazıları için olumlu bir gelişme olsa da önde gelen kripto para borsalarındaki ticari hacmin de önemli bir şekilde düştüğü görülüyor. Bitfinex, Bitstamp, Gemini ve Kraken kripto para borsalarındaki haftalık ortalama BTC hacminin 1,3 milyon Bitcoin’den 300.000 Bitcoin’e azaldığı ifade ediliyor. Bu da neredeyse %77 seviyelerinde bir hacim düşüşü olduğunu göstermekte.

Volatilitenin azalması kripto para piyasası için olumlu bir gelişme olsa da bu durum ufak fiyat hareketlerini fırsata çeviren kripto para yatırımcıları için hiç iyi olmamış gibi gözüküyor. Uzmanlara göre buna ek olarak DeFi sektörünün patlama yaşaması da Bitcoin’in sahne ışıklarını çaldı.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Bitcoin’in yeniden yükselişe geçmeye başlaması ise DeFi sektörünü tam anlamıyla toprağa gömebilir. Bitcoin’in piyasa hakimiyeti %60 seviyelerine geriledi ve altcoin’ler şu an için net bir karar anına yaklaşmakta. Altcoin’lerin fiyatlarında görülen keskin yükselişlerin top 10 içerisindeki kripto paralara da yansıması resmen altcoin sezonu geldiğine işaret edebilir.

Bitcoin‘in yükselmesi ile birlikte en büyük ikinci kripto para Ethereum da yükselişine başlayabilir. Bitcoin’in %77’lik hacim düşüşü şu an için balinaların sessiz ancak konsolidasyon dönemi içerisinde olduğunu gösteriyor ve bu sürprizlere kapı aralayabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar