X


340 Milyon Dolarlık Tether Hareketi Korku Yarattı

Bitfinex yönetiminden transferler hakkında açıklama geldi.
20:11
20 Temmuz 2020

Whale Alert tarafından aktarılan bilgilere göre son 10 saatlik süre içerisinde Bitfinex, Huobi kripto para borsaları ve Tether Hazinesi arasında yaklaşık olarak 340 milyon adet Tether (USDT) transfer trafiği yaşandı.

Bitfinex CTO’su Paolo Ardoino konu hakkında yaptığı açıklamada bu hareketin sebebini açıkladı ve yatırımcılara sakin olmaları gerektiğini belirtti. Toplamda 20 farklı işlem yapıldığı ve bunların miktarlarının 10 milyon dolar ile 60 milyon dolar arasında değiştiği görülüyor.

Bitfinex İşlemlerin Sebebini Açıkladı

En büyük transferin ise 60 milyon USDT içeren, Bitfinex kripto para borsasından Tether Hazinesine yönelik işlem olduğu görülüyor. Bitfinex CTO’su konu hakkında yaptığı açıklamada bunun Tron ağındaki TRX20 tabanlı USDT’lerin, Ethereum ağındaki ERC-20 tabanlı USDT olarak değiştirilmesinden ibaret olduğunu belirtti.

Bitfinex ve Huobi kripto para borsaları arasında yapılan işlemlerin çoğunun ise borsalar arası rezerv transferi olduğu belirtilmekte. Yatırımcıların korkma sebebi ise lider kripto para birimi Bitcoin’in fiyatının bu kadar çok sıkışma yaşadığı şu günlerde yüklü USDT işlemi yapılmış olması olarak görülüyor.

Daha önce de Bitcoin fiyatı ve transfer edilen USDT miktarı arasında bir ilişki olduğu görülmüştü. 2017 yılındaki Bitcoin boğasının bile piyasaya yeni sürülen Tether‘ler   ile ilgili olduğu iddia edilmekte.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.
İlgili Yazılar