X


Bitcoin’in Piyasa Hakimiyeti, Altcoin Rallisine Mi İşaret Ediyor?

Bitcoin'in piyasa hakimiyeti %60 seviyelerine kadar geriledi.
15:21
20 Temmuz 2020

Toplam piyasa değerine göre en büyük kripto para birimi Bitcoin’in fiyatı neredeyse bir haftadır hiçbir şekilde sert bir harekette bulunmadı ve yerinde saymaya devam ediyor. Buna rağmen bazı altcoin’lerin yükselmeye devam etmesi, Bitcoin’in piyasa hakimiyetinin de beş ayın en düşük seviyesine düşmesine neden oldu.

Altcoin’ler Yükselişe Geçti

Altcoin’ler ve özellikle merkezsiz finans (DeFi) tabanlı projeler rekor yükselişler elde etti. Bunların yükselişi kripto para yatırımcılarının olası bir altcoin rallisinin gelmiş olduğunu düşünmesine sebep oluyor. Son 24 saat içerisinde Terra (LUNA) isimli kripto para projesi %40 artarken, Synthetix, Coti ve buna benzer projeler de ciddi yükselişler yakaladı.

Yüzde 32 artış elde eden Band Protocol bir anda top 100 arasına girmeyi başardı. Swipe isimli nispeten yeni kripto para projesi de Binance tarafından satın alındıktan sonra neredeyse %200 artış yakaladı. Ampleforth, Kava ve Quant ise çift haneli yükseliş elde eden diğer kripto paralar arasında yer alıyor. Peki beklenen altcoin rallisi sonunda geldi mi?

Aslında 2017 yılındaki altcoin rallisine bakıldığında lider kripto para birimi Bitcoin’in yerinde saydığı anlarda altcoin’lerin aynı buna benzer yükselişler yakaladığı görülmüştü. Buna rağmen Bitcoin ve altcoin‘lerin çok ama çok daha sert yükselişler elde etmiş olması, içinde bulunduğumuz dönemin altcoin rallisi olmadığını düşündürmekte.

Bitcoin’in piyasa hakimiyeti %60 seviyelerine kadar gerilese de şu an için beklenen altcoin rallisi henüz gelmemiş gibi gözüküyor. Yine de bunun bir fragman olduğu ve altcoin rallisine hazırlık rolü üstlendiği uzmanlarca da vurgulanmakta.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.
İlgili Yazılar