Bitcoin’de 22.800 Zirvesini Bilen CryptoCapo’dan Ethereum Tahmini!

Piyasanın önde gelen analistlerinden olan CryptoCapo, Ethereum için yaptığı tahminle birlikte yatırımcılara farklı bir bakış açısı sundu.
00:30
2 Ekim 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Ethereum blok zincirinin yerel tokenı olan ETH için düşüş eğilimleri artmaya devam ediyor. ETH şu anda Temmuz ayının en düşük seviyesi olan 1.290 dolar civarında işlem görüyor ve analistler önümüzdeki aylarda fiyatların 750-850 dolar arasına düşmesini bekliyor.

Ünlü Analist Yorumladı

Takma ismiyle piyasada yorumlar yapan analist CryptoCapo’ya göre, ETH’nin fiyatı mevcut fiyattan bir sonraki destek seviyesine ulaştı. Buna dayanarak analist, piyasanın talep yoğunluğu ya da alım ilgisi nedeniyle Baş ve Omuzlar (H&S) teknik formasyonunun boyun çizgisini test edecek hafif bir sıçrama göstermesini bekliyor.

Bunu takiben, ETH fiyatını 750-850 dolar arasındaki birincil hedef fiyata düşürecek ve muhtemelen birkaç ay boyunca yerel dip olacak bir satışla karakterize edilen düşüş eğilimi devam edecek. Analiz, ETH fiyatının hem ‘haberleri sat’ hem de Fed faiz artırımı satış baskılarından darbe almasının ardından geldi. Ancak, ETH için tek düşüş fiyat tahmini bu değil.

Bir TIME raporunda, birkaç analist de çeşitli nedenlerle ETH piyasası için kötümserlik belirtti. Risk sermayedarı Kavita Gupta, piyasadaki satışların derinleşmesi halinde ETH’nin 500 dolara kadar düşeceğini öngördü. Aynı zamanda, kripto piyasası analisti Wendy O. da ETH’nin tüm zamanların en yüksek değeri olan 4800 dolardan %85’lik bir düşüşle 750 dolar civarına düşmesini bekliyor.

ETH Boğaları 2022’den Umutlu

Ethereum boğaları, en büyük ikinci kripto para biriminin hakim düşüş fiyat trendine rağmen piyasada kalmaya devam ediyor. Aynı TIME raporunda, birkaç analist ETH fiyatının 2022’nin aksine 2023’te yeni zirveler belirlemesini beklediklerini açıkladı.

Yatırımcı ve kripto araştırma ve medya şirketi Token Metrics’in kurucusu Ian Balina şu açıklamayı yaptı:

Ethereum’un 8,000 dolara çıkabileceğine inanıyorum. Ethereum açık ara lider, ancak diğer blok zincirleri, Ethereum’un yüksek gas ücretleri ve düşük işlem hızı nedeniyle yeni kullanıcıları daha hızlı bir şekilde bünyelerine katmakta zorlanıyor.

Kripto ve blok zinciri analiz şirketi Glassnode tarafından kaydedilen opsiyon verileri, yatırımcıların ETH fiyatındaki artış konusunda eşit derecede iyimser olduğunu gösteriyor. Glassnode’un raporuna göre, Ethereum blok zincirinin proof-of-stake’e geçişi olan ‘The Merge’in tamamlanmasına rağmen, yatırımcılar ETH türevleri piyasasındaki riskten korunma pozisyonlarını henüz kapatmadı.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatiliteye sahip olmaları dolayısı ile risk taşıdıklarını bilmeli ve işlemlerini kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar