X


Bitcoin Yasağı İsteyen Kongre Üyesinin Yeni Görevi

Brad Sherman, Yatırımcı Koruma, Girişimcilik ve Sermaye Piyasaları Alt Komitesi'nin başkanlığına seçildi.
18:00
6 Aralık 2019
Okuma Süresi: 2 Dakika

Geçtiğimiz zamanlarda kripto para alım satım işlemlerinin tamamen yasaklanması çağrısı yapan ABD Kongre Üyesi Brad Sherman, Yatırımcı Koruma, Girişimcilik ve Sermaye Piyasaları Alt Komitesi’nin başkanlığına seçildi.

Yeni Pozisyon

Meclis Mali Hizmetler Komitesi Perşembe günü yaptığı duyuruda, Sherman’ın Democratic Caucus tarafından seçildiğini ve gelişmenin Demokratik Yönetim Kurulu ve Democratic Caucus’nın onayına tabi olduğunu ifade etti.

Yapılan açıklamalara göre Sherman, Kongre üyesi Carolyn Maloney‘nin yerine geçecek.

House Financial Services Committee’nin Başkanı Maxine Waters konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda, “Yatırımcı Koruma, Girişimcilik ve Sermaye Piyasaları Alt Komitesi Başkanı olarak liderlik yaptığı süre için Kongre Üyesi Maloney’ye teşekkür etmek istiyorum ve yatırımcıları ve sermaye piyasalarımızın bütünlüğünü koruma çabalarımızda büyük adımlar atmaya devam ederken Kongre Üyesi Sherman ile yeni pozisyonunda çalışmayı dört gözle bekliyorum.” ifadelerini kullandı.

Kripto Karşıtları

Bunların yanında hem Waters hem Sherman, her ikisi de genel olarak dijital para birimlerinin karşıtı olarak tanınıyor.

Örneğin Waters geçtiğimiz günlerde Facebook’un kripto para projesi Libra ile ilgili yaptığı açıklamalarda, “Endişelerim, büyük bir teknoloji şirketinin özel kontrollü, alternatif bir küresel para birimi oluşturmasına izin verilmesi sebebiyle kaynaklanıyor.” sözlerini kullanmıştı. Bunun yanında Sherman ise daha önce yaptığı açıklamalarda, “ABD’li kişilerin kripto para birimleri satın almalarını veya madencilik yapmalarını yasaklamamız gerekir.” yorumunu yapmıştı.

Bunların yanında Yatırımcıların Korunması Alt Komitesi; Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonunu ve New York Menkul Kıymetler Borsası ve Finans Sektörü Düzenleme Kurumu gibi öz-düzenleyici kuruluşları denetliyor. Komitenin yeni başkanı Sherman şu açıklamaları yaptı:

Meslektaşlarım şimdiden bana duruşmalar ve yasalar için iyi fikirler veriyor. Yatırımcı korumalarını savunmayı, sermayeye erişimi iyileştirmeyi ve ekonomimizi beslemeye yardımcı olan Wall Street reformlarını sürdürmeyi taahhüt ediyorum.

Kaynak: The Block

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar