X


Bitcoin Teknik Analizi: BTC Kısa ve Uzun Vade Yorumları

Aralık ayının başından bu yana BTC, 46.300 dolar ile 51.750 dolar arasında alınıp satılıyor.
15:32
5 Ocak 2022

Lider kripto para birimi Bitcoin, kısa vadeli bir yükseliş formasyonunun destek bölgesine işlem görüyor. Destek seviyesi, fiyatı bu noktaya kadar birçok kez artırdığı için en olası senaryo bir kırılma olacaktır.

Kısa Dönem Beklentileri

Aralık ayının başından bu yana BTC, 46.300 dolar ile 51.750 dolar arasında alınıp satılıyor. 30 Aralık’tan bu yana belirtilen fiyat bandı aralığı BTC adına kritik olarak adlandırıldı. BTC bu desteğin altına düşerken henüz 17 Aralık’ın en düşük seviyesi geçilmedi.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Bu desteğin üzerinde kalabildiği sürece BTC, fiyatta bir yükseliş eğilimi oluşturmak adına güçlü duruş sergileyebilir. Kısa vadeli model fiyat hareketien daha yakından bakıldığında BTC’nin 28 Aralık’tan bu yana alçalan bir takoz içerisinde işlem gördüğü görülüyor. Kama normalde bir yükseliş modeli olarak kabul edilir. Bu nedenle ondan bir kopuş en olası senaryo olacaktır.

Buna ek olarak hem MACD hem de RSI yükseliş farklılıkları yarattı. En yakın direnç alanı 0.382 fibo seviyesinin ortaya koyduğu 48.000 dolarda bulunuyor.

Uzun Vade

BTC hareketi günlük zaman diliminde de benzer bir görüntü çiziyor. BTC, alçalan bir direnç çizgisinden çıktı ve sonrasında bunu destek olarak doğruladı. Henüz güçlü bir yıkarı yönlü hareket başlamamış olsa da buna dair önemli sinyaller bulunuyor. Altı saatlik zaman dilimlerine benzer şekilde hem MACD hem de RSI yükseliş sapmaları üretti. Yukarı yönlü bir hareket takibinde en yakın direnç seviyesi 52.300 dolar ile 58.700 dolar arasında olacaktır. Birincisi kısa vadeli aralığın direnciyle çakışırken BTC’nin ikinci seviyeye ulaşması adına aralıktan bir kopuş gereklidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar