reklamı kapat

Bitcoin Geliştiricilerinin Etkinliği Tüm Zamanların Rekorunu Kırdı

Bitcoin Core yazılımı için eklenen kodların sayısında yeni aylık rekor.
19:00
6 Mayıs 2020

Bitcoin Halving’e 1 haftadan da az bir süre kala GitHub üzerindeki Bitcoin geliştiricilerinin etkinliklerinin tam anlamıyla rekor kırdığı görülüyor. Eldeki verilere bakıldığında Bitcoin geliştiricilerinin daha önce hiç olmadığı kadar fazla kod eklediği ve BTC’yi geliştirmek için çalıştığı söylenebilir.

Bitcoin Core (BTC) projesine sadece Nisan ayında 510’dan fazla ekleme yapıldığı görülüyor. Bu, lider kripto para birimi Bitcoin’in piyasaya çıktığı günden bu yana en çok ekleme yapılan ve geliştirici aktivitesi yaşanan ay olarak gözüküyor.  Lider kripto para biriminin GitHub üzerindeki sekmesine rekor sayıda kod işlenen en son tarih ise 2018 yılının Nisan ayıydı. Bunun devamında Ekim ve Kasım 2019 tarihlerinde de ciddi bir etkileşim görüldü.

Bitcoin Core’un Gelişimini Kim Destekliyor?

Bitcoin Core’un direkt olarak Satoshi Nakamoto tarafından piyasaya sürülen orijinal Bitcoin yazılımı olduğu biliniyor. Bu da aslında projeye kod desteği sağlayan geliştiricilerin direkt olarak BTC’yi geliştirdikleri anlamına geliyor. Bitcoin Core’un gelişiminin gerçekleşmesi için sponsor olan firmalar da bu gelişimi doğrudan destekliyorlar.

Söz konusu sponsorlar arasında MIT’nin Digital Currency Initiative isimli programı ve BitMEX, Square, OKCoin, Bitfinex, Chaincode Labs gibi kripto para kökenli firmalar da yer alıyor. Bitcoin Halving öncesi hem fiyat hem de altyapı açısından böylesine olumlu gelişmeler elde edilmesi ise yatırımcıların Halving sonrası için umutlarının artmasını sağlıyor.

Halving’e 1 hafta kala oluşan endişe, BTC’nin bu yazının kaleme alındığı an itibariyle 9.200 doları yeniden görmesi ve GitHub üzerindeki kod sayısının rekor kırması ile dağılabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.