X


Bitcoin Fiyatı ve Teknik Göstergeler Zıt Sinyaller Veriyor! Yatırımcılar Ne Yapmalı?

Elde edilen bilgilere göre şu anda Bitcoin fiyatı ve Bitcoin teknik göstergeleri zıt sinyaller veriyor. Yatırımcılar dikkatli olmalı.
11:30
15 Eylül 2021

Bitcoin fiyatı yaşanan son düşüşün ardından toparlanıyor ve analistlere göre önemli bir direnç bölgesine yaklaşıyor. Lider kripto para biriminin yeniden 47.000 dolar üzerine yükselmesi ise Bitcoin’in güç kazandığı şeklinde yorumlanıyor.

BTC Dirence Doğru İlerliyor

Analistlerce yapılan açıklamalara göre, BTC şu anda 47.850 dolar ile 49.050 dolar bandında bulunan direnç alanına yaklaşıyor. 13 Eylül’de 43.400 dolara düştükten sonra BTC önemli ölçüde toparlandı. Ertesi gün BTC, yükselişi saran bir şamdan yarattı ve 47.250 dolara ulaştı. Ayrıca BTC’nin 0,382 Fib geri çekilme destek seviyesi olan 43,950 dolarlık yatay destek alanın üzerinde işlem görmesi de pozitif bir sinyal olarak değerlendiriliyor.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Ancak her ne kadar fiyat hareketleri bir boğa piyasasının başladığını gösterse de teknik sinyallerin yeni bir düşüş sinyali verdiği de ifade ediliyor.

BTC’de Düşüş İhtimali

Yapılan açıklamalara göre Bitcoin grafiklerinde RSI 50’nin altında, MACD düşüyor ve negatif bölgeye geçmeye yakın durumda. Ayrıca Süper Trend göstergesinin de düşüşe geçtiği ifade ediliyor. Analistler bu durumun en son Nisan ayındaki tüm zamanların en yüksek seviyesinden sonraki düşüşün ardından gerçekleştiğini ifade ediyor.

Dolayısıyla şu anda fiyat hareketleri ve teknik göstergeler zıt sinyaller veriyor ve yatırımcıların bu durumu göz önünde bulundurarak işlem yapmasında büyük önem bulunuyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI