Gateio, NFT Platformunu Tanıttı: NFT Sektöründe Bir İlke İmza Atılıyor

Küresel kripto para platformu Gateio, topluluk odaklı bir NFT koleksiyonu olan OpenPunks'ı duyurdu.
16:13
15 Eylül 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

Dev kripto para borsası Gateio, toplam 10.000 NFT ile sınırlı olan OpenPunks projesinin piyasaya sürüleceğini açıkladı. Gateio, piyasaya sürüldükten bir yıl sonrasında OpenPunks’ı orijinal fiyattan satın almayı taahhüt etti.

Gateio’dan NFT Adımı

Küresel kripto para platformu Gateio, NFT ekosistemine teşvik çalışmalarında entegre bir topluluğua ilham veren kullanıcıların yaratıcılığını harekete geçirmeyi amaçlayan topluluk odaklı bir NFT koleksiyonu olan OpenPunks’ı duyurdu. Gateio’ya göre OpenPunks, dünyanın ilk topluluk odaklı NFT koleksiyonudur.

OpenPunks, Gateio’nun halka açık blok zinciri GateChain ekosistemi üzerinde inşa edilmiştir ve alım satım için şirketin NFT Magic Box pazarını kullanır. Reuters verilerine göre 2021’nin ilk altı ayında NFT satış hacmi 2.5 milyar doları aştı. Dünya genelinde NFT’lere yönelik yüksek bir iştah sinyali görüldü. Yakın bir tarihte Visa, yaklaşık 150.000 dolar fiyat ile CryptoPunk NFT satın almıştı.

Kullanıcılara Yaratıcılık Şansı Tanıyan Sistem

Platformda farklı özellik kombinasyonlarından oluşan toplam 10.000 OpenPunk yer alacak. Kullanıcılar bu özel setleri satın alabilir ve bunları bir resim veya video olarak görüntüleyeek OpenPunks biçiminde kendi NFT sanat eserlerini oluşturmak için kullanabilir. OpenPunks, Gateio NFT Magiz pazarında takas edilebilir veya satılabilir. Gateio tarafından yapılan açıklamada şu önemli noktalara değinildi:

Gateio kullanıcıları; karakter tipi, saç rengi, ten rengi, rol ve daha fazlası dahil olmak üzere birçok farklı özelliğe dayalı olarak kendi OpenPunk’larını oluşturabilecek. OpenPunk kombinasyonları tamamen sistem tarafından oluşturulacak ve kullanıcılar en çok yankı uyandıranları seçebilecek. OpenPunk’lar katmanlı özelliklerle oluşturulduğundan kullanıcılar bunları istedikleri zaman güncelleyebilecekler.

Gateio Pazarlamadan Sorumlu Başkanı Marie Tatibouet, OpenPunks toplam basımlarının 10.000 NFT ile sınırlı olacağını belirtti. Gateio, özel bir geri satın alma planı ile basımdan bir yıl sonra OpenPunks’ı orijinal fiyattan geri satın almayı garanti etti.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar