X


Bitcoin Fiyatı Düşüşe Geçti: Kripto Para Piyasasında Kayıplar Büyüyor

Lider Bitcoin, dakikalar önce 34.000 dolarlık seviyeyi kaybetti.
13:27
24 Ocak 2022
Okuma Süresi: < 1 Dakika

Lider kripto para birimi Bitcoin, 34.000 dolarlık destek alanının bir kez daha altına sarktı. Kripto para piyasasının amiral gemisi Bitcoin, gün içinde %3’ün üzerinde gerilerken altcoin’lerin neredeyse tamamı negatif bölgeye daldı.

Bitcoin Fiyatında Kayıp Sürüyor

Lider Bitcoin, dakikalar önce 34.000 dolarlık seviyeyi kaybetti. BTC’nin düşüş trendi, kripto para piyasasındaki diğer varlıkları aşağıya çekti. 40.000 dolarlık psikolojik seviyenin kaybı ile başlayan düşüş serüveni 33.000 dolarlık fiyat bandına gerileme ile sonuçlandı. Buranın altında bir fiyat hareketi ise BTC’yi 30.000 dolara itebilir.

Bitcoin fiyatı, bu yazının kaleme alındığı sırada 33.556 dolardan alım satım işlemi görüyor. Ethereum 2.255 dolara kadar gerilerken Binance Coin 344 dolarlık seviyeye düştü. Altcoin’lerdeki kayıp sorunu giderek büyüyor. Destek noktalarının birer birer talan edilmesi ile sonuçlanan düşüş eğilimi, tüm piyasaya hakim durumda. Uzmanların görüşleri ise şu anda düşüşün devamı konusunda şekilleniyor. Bu durumda BTC’nin 30.000 doları ve hatta 20.000 doları görmesini bekleyen analistler bulunuyor.

Mevcut Piyasa Durumu Bir Alım Fırsatı Sinyali Mi?

Ancak düşüş seansında büyük yatırımcılar ve kurumlar herhangi bir panik durumu görmüyor. Balinalar düşüşte yaklaşık 40.000 BTC satın aldı. Milyarder isimler ise düşüşün sürmesi halinde dipten alım fırsatını kaçırmayacaklarını belirtiyor. Zengin Baba Yoksul Baba yazarı Robert Kiyosaki, aşağı yönlü hareketin devamını beklediğini ve dipte daha çok Bitcoin satın alacağını aktardı.

Kısa vadede düşüş senaryosu ve kırmızı market yatırımcıların gözünü korkutsa da uzun vadede uzman yorumları olumlu yönde seyrediyor. Bu yıl Bitcoin’in 100.000 dolarlık alanı geçeceğine inananların sayısı bir hayli fazla.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI