X


Bitcoin – Dünya Hükümetleri Maçını Kim Kazanacak?

Andreas Antonopoulos hükümetlerin Bitcoin'le mücadelesi hakkında konuştu.
09:00
7 Eylül 2018
Okuma Süresi: 2 Dakika

Bitcoin savunucusu Andreas Antonopoulos katıldığı soru cevap etkinliğinde hükümetlerin Bitcoin’le ilişkisinden bahsetti ve önemli noktalara değindi.

Andreas’ın konuşmasından satır başları şu şekilde:

Fikirler güçlüdür ve fikirler insanlık tarihinde geleceğin parasını her şeyden daha çok etkileyip değiştirmiştir. İnsanlar değil, fikirler. Ve iyi olan şey, Bitcoin’in insanlardan değil fikirlerden ibaret olması.

Gerçekten güzel bir şekilde, Bitcoin matematik formüllerine dökülüp yazılım olarak bir araya getirilmiş bir fikir. Ve internet üzerindeki bu fikir yalnızca tek bir noktayla sınırlı değil.

Hükümetlerde görev alan insanlarla konuştuğunuzda komik bir şey olur; otoritelerini sorguladığınız hissiyatına kapılırlar. Ve kripto paraları, Blockchain’i ve Bitcoin’i durdurmak için ahlaki otoriteye sahip olduklarını düşünürler.

Antonopoulos’a göre hükümetler Bitcoin’le sınanıyor; Bitcoin, hükümetleri gerçek rengini belli etmeye itiyor. Bunun yanı sıra Türkiye, Hindistan ve Venezuela gibi hükümetlerin Bitcoin kullanıcılarını terörist olarak ilan ettiğini ve bu ülkeler bizzat terörizmi desteklediği için bu durumun oldukça ironik olduğunu savunuyor. Söz konusu hükümetlerin Bitcoin’in terörizm fonlamasında, kriminal aktivitelerde ve uyuşturucu satın alımında kullandığını belirtiyor.

Sanki bunların yapılmadığı bir para formu varmış gibi. Bu büyük bir ironi çünkü para değer aktarımı için bir araçtır ve değer aktarımı yapıyorsanız elbette parayı en azından bazı ülkelerde tam olarak yasal olmayan şeyler için değer aktarımı yapmada kullanırsınız. Bu şeyler kesin surette yasal değil, tüm paralar hep bunun için kullanılmıştır.

Andreas son olarak hükümetlerin Bitcoin’i durdurmaya çalışacağını ve en sonunda bunda başarısız olacağını dile getiriyor.

Kaynak: ambcrypto.com

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar