X


Milyar Dolarlık Kurum Ünlü Bankayla Kripto Paraları Görüştü

Güney kore merkezli posta servisi kurumunun dünyaca ünlü banka Goldman Sachs ile kripto para görüşmesi yaptığı ifade edildi. Koreli servisin dev bir yatırım fonunu yönettiği biliniyor.
08:00
7 Eylül 2018
Okuma Süresi: < 1 Dakika

Güney Kore’nin ulusal posta servisi Korea Post 5 Eylül Çarşamba günü kripto paralar yönelik çıkan bir habere konu oldu. Dünyaca ünlü finansal kuruluş Goldman Sachs yöneticileriyle bir araya gelen Korea Post bu yeni varlık sınıfı hakkında görüştü. Goldman Sachs son zamanlarda kripto paralarla ilgili birçok habere konu oldu.

Korea Post adlı kurumun yaklaşık 112 milyar dolar değerinde yatırım fonunu yönettiği biliniyor. Kurumun yetkilileri tarafından yapılan bir açıklamada Goldman’ın gelir müdürü David Solomon’la bu konuda bir toplantının geçmişte zaten yapıldığı ifade ediliyor. Posta servisinin başkanı Kang Seong-ju Bloomberg ile yaptığı bir röportaj esnasında son görüşme iddialarını kabul etti. Seong-ju açıklamalarında kurum yetkililerinin Goldman Sachs’tan isimlerle görüşmek üzere Hong Kong’a seyahat ettiğini belirtiyor. Üstelik bu görüşmenin ünlü banka tarafından önceden ayarlandığı ifade edildi.

Kang Seong-ju’nun konuya yönelik yaptığı açıklamalar şu şekilde:

Goldman’a kripto para alanındaki teknik bilgi birikimini paylaşması için talepte bulundum. Kripto paraların birçok kişi tarafından takip edilen ve büyük bir potansiyeli bulunan varlıklar olduğu  birçok kişi tarafından düşünüldüğü için bu alana yönelik yeni şeyler öğrenmek ve eksikliklerimizi gidermek zorundayız.

Bu haberin Goldman Sachs’tan gelen son kripto para açıklamasıyla aynı ana denk gelmesi dikkatlerden kaçmıyor. Bilindiği üzere ünlü banka müşterilerine kripto işlem ürünleri sunmakla ilgili planlarını geçici olarak rafa kaldırdığını açıklamıştı. Bazı piyasa analistleri Bitcoin fiyatında kaydedilen son düşüşü bu açıklamanın tetiklemiş olabileceğini belirtiyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar