X


Dünyaca Ünlü Bankanın Kripto Para Planında Son Durum

Dünyaca ünlü finansal kuruluş Goldman Sachs kripto para platformu açma planlarını iptal etti.
07:00
6 Eylül 2018
Okuma Süresi: 2 Dakika

Küresel finansal sistemin dev isimleri zaman zaman kripto paralarla ilgili birtakım adımlar atıyor. Dünyaca ünlü yatırım bankası Goldman Sachs bu isimler arasında gösterilebilir. Yeni CEO’sunun kripto paralara sempati duyduğu iddia edilen dev banka geçtiğimiz haftalarda kullanıcılarına bazı kripto hizmetleri sunmayı planladığını duyurmuştu. Ancak son haberlerde bankanın kripto para planlarından bazılarının en azından şimdilik suya düştüğü belirtiliyor.

Business Insider tarafından yayımlanan bir bildiride dünyaca ünlü yatırım bankası Goldman Sachs ile ilgili bazı iddialara yer veriliyor. Rapora göre ünlü bankanın, müşterilerinin kripto para işlemi yapabilmesine imkan verecek bir platform başlatma planını şimdilik ertelediği belirtiliyor. Business Insider bildirisine kaynak olarak “bu sürece yakın” kişileri gösteriyor. Bildiriye göre bankanın bu yönde bir karar almasının sebebi, ABD sınırlarındaki kripto para düzenlemelerinin halen net olmaması.

Haberin kaynaklarına göre Goldman Sachs bir kripto para işlem platformu fikrine tamamen sırtını dönmüş değil. Böylesi bir platformun banka tarafından başlatılması ihtimali şimdilik azalsa da gelecekte böyle bir şeyin gerçekleşebileceği ifade ediliyor.

Ünlü bankanın müşterilerine kripto para saklama hizmeti sunmayı planladığını okurlarımızla paylaşmıştık. Business Insider’ın haberinde bu çalışmaların halen devam ettiği belirtildi. Uzmanlara göre Goldmans Sachs gibi prestijli bir kuruluşun kripto para saklama hesabı başlatması çoğu Wall Street firmasına güven verebilir. Bankanın kripto paralara yönelik ilgisi 2017 yılına dek uzanıyor. Bu konuda bizi nelerin beklediğini ise zaman gösterecek.

Kaynak: Coindesk

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar