reklamı kapat

Bitcoin (BTC) Yatırımcılarının İlgisi Tavan Yaptı: Rekor Gelebilir mi?

Bitcoin ile ilgili veriler neye işaret ediyor?
13:11
13 Ekim 2020

Bitcoin (BTC) fiyatı geçtiğimiz ay yaşanan düşüşten sonra tam anlamıyla kendini toparladı ve 12 Ekim tarihinde 11.700 dolara kadar çıkarak Eylül ayındaki düşüşün farkını kapattı. Aslında neredeyse bütün kripto para sektörü son birkaç gündür yükseliş trendinde ve bunun temel sebebi Bitcoin gibi gözüküyor.

İlginç olan bir olay ise kripto para analiz şirketleri tarafından açıklandı. Bireysel yatırımcıların Bitcoin’e olan ilgisinin Ağustos ayı sonlarında ve düşüşün yaşandığı Eylül ayı başlarında rekor kırdığı görülüyor. Tanınan kripto para analistlerinden Byzantine General, bireysel yatırımcıların ilgisi tavan yaparken fiyatın düşme sebebini balinalar olarak açıkladı.

Analist, ilgi konusunda rekor kırılsa ve %13’lük fiyat artışı öncesinde yeni yatırımcılar sektöre girse de yaşanan düşüşün tamamen balinaların kar satışı olduğunu vurguladı. Bitcoin aramaları ile ilgili Google Trends verileri ile açıklama yapan ünlü isim, Bitcoin’in bu düşüşünün yapay olduğunu düşünüyor.

Bitcoin’in Yükselişi Henüz Bitmedi

Bu da lider kripto para birimi Bitcoin fiyatında önümüzdeki günlerde daha fazla yükseliş görebileceğimize ve eski günlere dönüş yaşanacağına işaret etmekte. Analist yayınladığı tweet’inde de BTC’nin sık sık üçlü yükseliş yaşadığını ve ikincisi biten bu yükselişlerin üçüncüsünün kapıda olduğunu vurguladı.


Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.