X


Bitcoin (BTC) Ralliye Devam Etmek İstiyor, Peki Ne Olacak? Bitcoin Fiyat Tahmini!

Bitcoin (BTC) eğer 2013 yılını tekrar ederse güzel bir fiyatlama yapabilir.
22:05
19 Ağustos 2021

Fiyat Şubat ayının zirvesi olan 42.000 dolara yeniden düşmedi. Alıcıların desteğiyle birlikte 43.900 dolardan geri dönen Bitcoin (BTC)’in önündeki büyük dirençleri aşması gerekiyor. Kritik kırılma noktasına doğru giderken Bitcoin artık yönünü net biçimde tayin etmek zorunda! Peki yükseliş devam edecek mi?

Bitcoin (BTC)

Boğalar savaşı yeniden önde götürmeye başladı. Artan satış baskısı ve gelen olumsuz haberler sonrasında bir nebze geri çekilen fiyat nihayet 46.000 doların üzerine çıktı. Akşamüzeri gelen ABD bankası Wells Fargo‘nun haberi piyasaları son derece olumlu etkiledi.

Önemli destek seviyesi olan 44.000 dolara geçtiğimiz gün değinmiştik. Fiyatın buradan aşağı sarkması ve desteğin korunamaması halinde 39.000 ile 42.000 dolar arasında yeni bir düzeltmenin başlayacağı konuşuluyordu. Neyse ki korkulan olmadı. Alıcılar fiyatı 44.000 dolar üzerinde tutmayı başardı.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Bitcoin (BTC) Ayıları Güç Kaybediyor

Fiyatın yükselişe devam etmesi için çok fazla nedeni bulunuyor. Özellikle dün de bahsettiğimiz haftalık MACD seviyesi kritik öneme sahip, 11 aydır ilk defa haftalık MACD sıfırdan yeşil yakıyor. Daha önce bunu yaptığında büyük Bitcoin rallisi başlamış ve ATH noktası görülmüştü. Son düşüşlerle birlikte haftalık MACD yeniden eksileri görmüş ve 29.000 dolara kadar düşen Bitcoin fiyatı yatırımcıları karşılamıştı. Son düşüşlerden sonra yeniden MACD seviyesinin pozitif hale gelmesi kripto para yatırımcılarını umutlandırıyor.

Analistlerin önemli kısmı bu yıl içinde 2 adet tepe olacağına inanıyor. Bu model gerçekleşirse 2013 yılına benzer bir grafikle karşılaşacağız. Çifte balon yılı olarak isimlendirilen bu durum ikinci tepeyi nerede oluşturacak bunu hep beraber göreceğiz.

Bitcoin fiyatı 46.500 dolar üzerinde uzun süre tutunabilirse yeniden 48.000 dolar testi yapılabilir. Ancak aşırı satış bölgesi olan 48.000’in kolay geçilmesi mümkün görünmüyor. Olumlu haberlerin fiyatı bu bölgede desteklemesi son derece önemli, ayrıca Bitcoin (BTC) bu mücadelesinin sürdürürken altcoin pazarında da ciddi fiyatlamalar yaşanabilir.

Nispeten sakin kalana ve yükseliş yapmayan kripto varlıkların yakından izlenmesi kısa vadeli kazanç fırsatları sunacaktır.

Elbette son derece volatil olan kripto para piyasaları ciddi risk içermektedir. Burada paylaşılan bilgiler yatırım tavsiyesi içermez.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar