Bitcoin (BTC) Kafaları Karıştırıyor: Yükseliş Mi? Düşüş Mü? Konsolidasyon Mu?

Lider kripto para Bitcoin fiyatında görülen kararsız hareketler piyasada kafaların karışmasına sebep oluyor gibi görünüyor. 
13:15
8 Aralık 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

Son düşüşten sonra lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), 50.000 doları destek olarak kullanıyor ve bu da yatırımcılar tarafından 2021 boğa koşusunun hala bitmediği şeklinde yorumlanıyor.

Bitcoin Fiyatında Önemli Nokta

Bitcoin fiyatı 51.900 dolarlık seviyelere ulaştıktan sonra 52.000 dolarlık sınırı aşmayı başaramadı. Ancak fiyat 42.000 dolara kadar geri çekildikten sonra artışa geçtiği için piyasada hala yukarı yönlü beklentilerin sürdüğü görülüyor.

Piyasanın popüler isimlerinden Rekt Capital’e göre ise şu anda daha uzun vadeli göstergelere bakmak fiyat tahminleri açısından faydalı olabilir. En son YouTube videosunda Rekt Capital, daha önce uzun vadeli bir direnç seviyesinin desteğe çevrildiğini ifade ediyor ve haftalık grafiklerin de bu durumu kanıtladığını dile getiriyor.

Bu noktada Rekt Capital, bu durumun önemli bir yeniden yükseliş testi girişiminin bir sinyali olabileceğini ifade ediyor. Ayrıca analiste göre 43.000 dolar seviyesinde gelen alım baskısı da yukarı yönlü sinyal veriyor.

Öte yandan analiste göre Bitcoin fiyatı şu anda sıkışmış durumda ve bu sıkışmasının 60.000 dolara doğru kırılma ihtimali oldukça güçlü.

2021 Yılı Nasıl Bitecek

Her ne kadar piyasada BTC’de boğa koşusunun bitmediği yönündeki söylemler devam etse de son düşüşle birlikte BTC’deki düşüşün bittiğini ifade edenler de bulunuyor. Bu noktada analistler bir başka yükseliş öncesinde yeni bir dip görülebileceğini ve sonrasında konsolidasyon süreci yaşanabileceğini ifade ediyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar