X


Bitcoin (BTC) Eylül Ayının Son Haftasına Yükselerek Girdi: İzlenmesi Gereken Seviyeler

Bitcoin fiyatında son durum.
14:24
27 Eylül 2021

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), 42.600 dolarlık alanı başarıyla geçerken ikinci aşamaya geçti. En büyük altcoin Ethereum (ETH) güçlü bir yukarı yönlü ivme kazanırken 3.100 dolar bölgesine adım attı. Kripto para piyasası eylül ayının son haftasına yeşil bir görünüm ile başladı.

Bitcoin Fiyatında Önemli Seviyeler

Kripto para piyasasının amiral gemisi Bitcoin, Çin üzerinden gelen yasaklar ve baskıların akabinde 39.000 dolarlık fiyat bandına dokundu. Ancak bu manipülasyon Bitcoin fiyatının yalnızca kısa süreli çekilmesine neden oldu. Kripto para piyasasına yeni dahil olan katılımcıları paniğe sürükleyen bu dönem en az kayıplarla atlatıldı.

Lider Bitcoin, son 24 saatlik zaman diliminde 44.365 dolara dokundu. BTC 44.000 dolar bayrağını henüz alamadı ancak hali hazırda bu kritik direnç alanını test ediyor. Bu testin başarılı olma durumunda bir sonraki seviye 50 EMA’da belirtilen 45.000 dolar olacaktır.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Günlük grafik verilerine RSI nötr bölgede ve yukarı tırmanıyor. Doğru katalizörlerin ortaya çıkması durumunda ise yukarı yönlü ivme kazanmak için uygun alanlar bulunuyor. Liderin 44.000 dolarda başlayan rallisi 48.000 dolara kadar uzanabilir.

Öte yandan Bitcoin’e en yakın destek seviyesi 42.600 dolar olarak kaydedildi. BTC bu seviyenin altını tekrar ziyaret ederse 41.300 dolar seviyesinden aşağı yönlü hareketi başlatabilir. Böyle bir senaryoda 40.000 dolarlık kritik destek seviyesi hayati önem taşıyor. Buranın altına sarkan bir fiyat hareketinde 39.300 dolar hızla görülebilir.

Bitcoin Toparlanıyor

Lider kripto para Bitcoin, bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 43.653 dolardan alım satım işlemi görüyor. Çin baskılarına karşı bağışıklı kazanan BTC, bu dönemde yatırımcısına dipten alım fırsatı yarattı. Balinalar ve kurumlar düşüşte lider ile yakından ilgilenerek çantalarını doldurdu.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar