X


Bitcoin (BTC) Fiyatını Uçurabilir! Sadece Günler Kaldı!

Önümüzde kritik tarihler bulunuyor. Bitcoin fiyatı uçuşa geçebilir.
15:00
27 Eylül 2021

Çin yasakları sonrasında gözler Amerika’ya çevrildi. Çin, kripto paraları kendisi için riskli görüyor ve sert önlemler alıyor. Özellikle Merkez Bankası tarafından yapılan son açıklamalar yasakların sadece vatandaşları koruma endişesi kaynaklı getirilmediğini ispatlıyor. Peki bu durumda ABD nasıl bir yol izleyecek? Önümüzde 5 farklı Bitcoin ETF başvurusu var ve 13 gün sonra SEC bunlarla alakalı kararını açıklayacak.

Bitcoin ETF Kararına 22 Gün Kaldı

SEC’in önünde çok fazla Bitcoin ETF başvurusu var ve bu başvuruların 5’i için kararını 10 Ekim – 1 Kasım tarihlerinde açıklayacak. Birçok analist herhangi bir Bitcoin (BTC) ETF onayının fiyatta ciddi yükselişlere sebep olacağını düşünüyor.

  • ProShares Bitcoin Strategy ETF

Yönetimi altında 54 milyar dolardan fazla varlık bulunan ProShares yaptığı ETF başvurusu için 18 Ekim tarihinde karar bekliyor. SEC’in önünde karar bekleyen Bitcoin ETF’lerinin başında bu var ve karar günler sonra açıklanacak.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.
  • Invesco Bitcoin Strategy ETF

Neredeyse 100 yıllık bir firma var SEC’in 19 Ekim tarihinde bu ETF başvurusu için karar açıklaması gerekiyor.

  • VanEck Bitcoin Strategy ETF

Yıllardır kripto odaklı ETF başvuruları yapan yatırım şirketi 25 Ekim tarihinde onay almayı umuyor.

  • Valkyrie Bitcoin Strategy ETF

24 Nisan tarihinde yapılan başvuru New York Menkul Kıymetler Borsası (NYSE) borsasında bir Bitcoin ETF’si hedefliyor. SEC en geç 240 gün içinde bu başvuruyla alakalı kararını vermek zorunda kalan süresi daralıyor Aralık tarihine erteleme yapılmazsa onay veya ret açıklamasını 25 Ekim tarihinde açıklayacaklar.

  • Galaxy Bitcoin Strategy ETF

Bu başvuruyla alakalı kararın ise 1 Kasım tarihinde açıklanması gerekiyor.

Önümüzde karar bekleyen 5 dosya var eğer SEC bu karar tarihinde de erteleme açıklaması yaparsa onay için 2022 yılını beklememiz gerekebilir.

Bitcoin (BTC) ETF Neden Önemli?

Öncelikle dünya üzerinde onaylanmış çok fazla kripto odaklı ETF ve ETP bulunuyor. Önemli olan ABD borsalarında direkt olarak listelenecek bir Bitcoin (BTC) ETF’sinin onaylanmasıdır. Bu durumda kurumsal yatırımcılar NYSE gibi borsalar üzerinden çok kolay biçimde Bitcoin’e yatırım yapabilecek ve yeni bir dönemin kapıları aralanacak.

Kurumsal yatırımcıların yoğun ilgi göstermesi beklenen bu ETF’ler kripto paraların ana akım tarafından kabulünü de artıracak. Birçok analist altı haneli Bitcoin fiyat hedefi için bu olayı önemli bir katalizör olarak görüyor.

SEC daha önce yapılan başvuruları kolayca reddediyordu. Ancak bu yıl sürekli olarak “karar için ertelemeler” yapmaya başladı. Elbette bunun bir sınırı bulunuyor, başvuru tarihinden itibaren 240 gün içinde SEC net kararını açıklamak zorunda. Hangi ETF’nin onaylandığı fark etmeksizin gelecek olumlu bir haber kripto paralarda ciddi bir FOMO oluşturacaktır.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar