X


Borsalardaki Toplam Ethereum Arzı Düşüyor! Bu Piyasa İçin Ne Anlama Geliyor?

Santiment tarafından yayınlanan veriler son 1 yılda Ethereum arzının 3'te 1'inin soğuk cüzdanlara aktarıldığını gösteriyor. Bu ne anlama geliyor?
12:26
27 Eylül 2021

Santiment tarafından yayınlanan verilere göre, dolaşımdaki Ethereum arzının 3’te 1’i borsalardan kişisel cüzdanlara taşındı. 26 Eylül 2020’den bu güne, dolaşımdaki arz %24’ten %16’ya düşürüldü ve bir yılda toplam %8’lik bir kayıp oldu.

Ethereum Arzının 1/3’ü Soğuk Cüzdanlara Taşındı

Birikim dönemleri genellikle bir varlığın fiyatı hızla yükseldikten sonra hızlanır, bu da yatırımcıların fonları satmak istemedikleri için borsadan uzaklaştırmasına neden olur. Trader’lar genellikle varlıklarını satmaya istekli olduklarında varlıklarını borsada tutarlar.

Borsa arzlarının azalmaya başladığı Eylül 2020’den bu yana, Ethereum fiyatı yaklaşık %1.000’in üzerinde arttı ve ağda ortalama giriş 1.800-2.000 dolar oldu. Ethereum sahiplerinin çoğunluğu şu anda coin’lerini %69 kârla elinde tutuyor.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Hızlı bir döviz girişi artışını yansıtan zincir üstü veriler başladıktan sonra birikim döneminin sona erdiği düşünülür. Genellikle, birikim döneminin yerine harcama döngüleri geçtikten sonra, varlıkların fiyatı önemli ölçüde düşer.

Alternatif  Yatırım Seçenekleri

Önceki 2017 boğa koşusu ile karşılaştırıldığında, Ethereum, likidite sağlama ve borç verme gibi çeşitli alternatif yatırım seçeneklerinin duyurulmasıyla gelişimde önemli adımlar attı. Bu nedenle, bazı durumlarda yatırımcılar paralarını borsada tutmak veya satmak yerine yeniden yatırım yapmayı tercih ederler.

DeFi sektöründe kilitli toplam değer şu anda 85 milyar dolara eş değer ve 6 Eylül’de 95 milyar dolarlık TVL ATH’ye ulaşılıyor. Mevcut eğilim, Ethereum sahiplerinin yatırımlarını elden çıkarmaya istekli olmadığını ve borsalar yerine kişisel cüzdanlarında veya DeFi akıllı sözleşmelerinde tutmayı tercih ettiğini gösteriyor.

Ek olarak, borsalarda aşamalı bir düşüş veya kripto para birimlerinin arzındaki düşüş eğilimi, yeni bir yükselişin habercisi olarak kabul edilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar