X


Bitcoin ile Birlikte Değişen Yatırımcı Profili ve Yatırımcı 2.0

18:45
17 Ekim 2016

Bitcoin’in doğasında olan volatilite son dönemde artmaya başladı. Bu durum hareketli piyasa koşullarını seven yatırımcılar için sevindirici bir haber.

Kripto paraların doğasında olan bu volatilite, yani değerin oynaklığı, kendine bu alanda yeni bir yatırımcı davranışı ve profili oluşturdu. Öyle ki yatırımcılar artık 7/24 365 gün çalışan kripto para borsalarında hiç olmadığı kadar zaman geçirmek ve piyasayı sürekli takip etmek zorunda. Artık internete bağımlı bir yatırımcılık şeklinden bahsedebiliriz..

Bilginin her şey olduğu bu çağda kripto para yatırımı yaparken kulaktan dolma bilgiler yerine bizzat araştırma yapmak, konuyla ilgili makale, haber ve dokümanlara erişmek, yabancı dillere özellikle İngilizce’ye hakim olmak, tartışma platformlarında vakit geçirmek ve hatta hızlı ve kaliteli donanımlara sahip olmak gibi şartlar ve özellikler, “Yatırımcı 2.0” olarak tabir edeceğim (bu makale ile de literatürde ilk defa geçecek olan bu kavram) yeni nesil yatırımcı profilinin, en başta gelen başlıca yardımcılarından olacaktır. Yeni nesil yatırımcılar (Yatırımcı 2.0’lar) hem bilgiye hakim olmak hem de teknolojiden, bilgisayar bilimlerinden ve internet teknolojilerinden anlamak zorunda. Geleneksel yatırımlardaki gibi sadece paranın kaynağı olmak, yalnızca kripto para alanında değil, bununla birlikte bir çok sektör için de artık geride kaldı.

Geleceğin yatırımcı profili bilgiyi kovalayan hatta kendi bilgisini üretip, katma değer yaratacak yeni servisleri tasarlayan, fırsat oluşmasını beklemeyip kendi fırsatlarını yaratan, uluslararası iş yapan, bilgiye ve gelişmelere hakim ve düşündüklerini uygulayan kişilerden oluşacaktır.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar