X


Binance’den Bir Hamle Daha: Bu Ülkede Vadeli İşlemler Kapatılıyor!

Binance yaptığı son açıklamalar ile bir ülkede daha vadeli işlemleri ve opsiyon işlemlerini kapatma kararı aldığını duyurdu.
09:00
21 Eylül 2021

Yapılan son açıklamalara göre işlem hacmine göre dünyanın en büyük kripto para borsası konumunda bulunan Binance, artık Avustralya’da vadeli işlem ve opsiyon işlem hizmeti sunmayacağını kamuoyu ile paylaştı.

Vadeli İşlemler ve Opsiyonlar Kapanıyor

Elde edilen bilgilere göre Binance Avustralya müşterileri artık vadeli işlemleri ve opsiyon işlemlerini kullanamayacak. Buna ek olarak şirket, tasfiye riski olmadan kullanıcıların kaldıraçlı işlem yapmasına imkan tanıyan kaldıraçlı token desteğini de hizmetten çıkarıyor.

Yapılan açıklamaya göre, 24 Eylül’den itibaren Avustralyalı müşterilerin pozisyonlarından çıkmak için 90 günleri olacak.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Bunlara ek olarak Binance kısa süre önce Singapur doları ve Norveç kronu alım satımını durdurma kararı aldığını açıkladı.

Binance’in Uyum Çabası

Binance son zamanlarda düzenleyici uyum için büyük çaba harcıyor. Örneğin Temmuz ayında Binance Vadeli İşlemler tüm dünyadan gelen düzenleyici baskı karşısında kaldıraç oranını 101 kattan 20 kata kadar düşürdü

Buna ek olarak borsa uyum sürecini güçlendirmek amacıyla tüm kullanıcılar için KYC prosedürlerini zorunlu hale getirdi.

Dolayısıyla her ne kadar Binance ile ilgili düzenleyici sorunlar gündeme getirilse de borsa tüm bunlara hızlı bir şekilde ve pozitif yönde yanıt veriyor gibi görünüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar