X


Düşüş Devam Ediyor: Ethereum (ETH), Avalanche (AVAX) ve Solana (SOL) Son Durum!

Kripto para piyasasında dün başlayan derin düşüş devam ediyor ve altcoin’lerde yaşanan bu gerilemeden payına düşeni alıyor.
09:30
21 Eylül 2021

Kripto para birimlerinde gözle görülür geri çekilmelerin yaşandığı son günlerde piyasa hacmi bakımından en büyük altcoin olan Ethereum (ETH) ile son günlerin en popüler kripto paraları arasında yer alan Avalanche (AVAX) ve Solana’da (SOL) da düşüşler olduğu görülüyor.

Ethereum Fiyat Beklentileri

Yaşanan son düşüş sebebi ile son 24 saat içinde yaklaşık olarak %7 değer kaybeden ETH, yazının yayına hazırlandığı sırada 2.995 dolar bandında işlem görüyor. Geçtiğimiz saatlerde 2.800 dolar sınırına kadar gerileyen ETH fiyatında bu seviyede alıcıların desteğinin olması pozitif bir durum olarak değerlendiriliyor.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Analistlerin beklentilerine göre ETH’un ilk büyük direnç seviyesi olan 3.245 doları test edilebilmesi için öncelikle 3.075 dolarlık pivot seviyenin üzerine çıkması gerekecek. Bunun yanında ETH’un 3.200 dolarlık seviyenin üzerine çıkabilmesi için de hem piyasa desteğine hem Bitcoin fiyatının yukarı yönlü harekete geçmesine ihtiyaç duyuluyor.

Bu noktada ikinci ana direncin 3.510 dolar seviyesinde olacağı düşünülüyor. Ancak eğer aşağı yönlü bir başka hamle yapılırsa 2.800 doların kaybı ile ikinci ana direnç olan 2.644 doların test edilebileceği ifade ediliyor.

Avalanche Son Durum

Son günlerin popüler kripto para birimi AVAX, son 24 saat içinde yaklaşık olarak %14 değer kaybederek 57 dolar seviyelerine kadar geriledi. AVAX 19 Eylül’de 76,21 dolar ile kendi rekorunu kırmıştı.

Yaşanan düşüş sırasında AVAX 52 dolarlık desteği yeniden test etti ve burada alıcıların devreye girmesi fiyatın daha fazla düşmesini engelledi. mevcut 57 dolarlık seviyenin üzerinde AVAX için ilk direncin 62 dolarda olacağı düşünülüyor. 62 dolarlık direncin kırılması ise 68 doların yeniden test edilmesini sağlayabilir.

Buna ek olarak eğer yeni bir düşüş trendi başlarsa bu defa AVAX, 52 dolarlık desteği kırarak 48 dolara doğru düşüşe geçebilir.

Solana Önemli Seviyeler

Yazının kaleme alındığı an itibari ile 139 dolardan işlem gören SOL, son 24 saat içinde de yaklaşık olarak %4 değer kaybetti. Solana, 9 Eylül’de 214 dolar ile kendi rekorunu kırmıştı. O dönemden sonra ise düzeltme hareketini başlattı.

Analistlere göre şu anda SOL için ilk destek 135 dolarda ve ilk direnç 170 dolarda bulunuyor. SOL’un destek seviyesine yakın olması ise yatırımcıları endişelendiriyor gibi görünüyor. Eğer bu noktadan sonra alım baskısı artarsa SOL 170 dolara doğru harekete geçebilir.

Ancak eğer yeni bir satış baskısı oluşursa 135 dolar bir destekten dirence dönüşebilir.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar