X


Binance İflas Eden Bir Bankaya Yatırım Mı Yapacak?

Binance bir bankaya yatırım yapabilir.
19:00
6 Aralık 2019
Okuma Süresi: < 1 Dakika

Dünyanın en popüler kripto para borsalarından Binance, kesinlikle 2017 yılındaki kuruluşundan bu yana inanılmaz bir büyüme elde etti ve hala da bunu devam ettiriyor.

Binance, Union Bank AG’yi Satın Alıyor

Bir zamanlar bankaların ciddiye bile almadığı küçük bir kripto para borsası olan Binance, şimdilerde iflas eden bir bankaya yatırım yapacağı ve bunu satın alacağı iddiaları ile gündemde. Inside Paradeplatz isimli haber kaynağının aktardığı bilgiye göre, Malta merkezli borsa Wolfram Kuoni isimli avukatla anlaşmayı sona erdirmek için son görüşmeleri yapıyor.

Union Bank AG olduğu belirtilen bankanın yaklaşık olarak 104 milyon dolarlık borcu olduğu ve bu sebeple iflas ettiği de gelen bilgiler arasında. Avukat tarafından yapılan açıklamada Lihtenştayn’ iflasını açıklayan bankanın, ülkenin finansal regülatörünü de bu anlaşmaya ikna etmesi gerektiği belirtildi.

Kuoni konu hakkında şunları ifade etti:

”Lihtenştayn’ın finansal regülatörü FMA büyük ihtimalle Binance’i bir hissedar olarak kabul edecektir. Dün, FMA ve Binance temsilcileri ile toplantı yaptık ve toplantı olumlu geçti.”

Binance kripto para borsasının böyle bir bankayı satın alarak veya bankanın hissedarı olarak neler yapmayı planladığı ise bilinmiyor. Önde gelen kripto para platformu geçtiğimiz aylarda ciddi anlamda itibari para listelemelerine odaklanmış ve Türk Lirası’nı da bu doğrultuda listelemişti. İlgili haberi buradan okuyabilirsiniz.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar