Reklam

Binance Bot Mu Kullanıyor?

Binance Twitter botu mu kullanıyor?
15:00
15 Aralık 2019
Okuma Süresi: 2 Dakika

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından birisi olan Binance, aslında bir hayli aktif Twitter takipçi topluluğuna sahip olsa da daha fazla etkileşim için küçük çaplı borsaların yaptığı gibi Twitter bot’u kullanırken yakalandı.

Binance Neden Twitter Bot’u Kullanıyor?

Binance CEO’su Changpeng Zhao‘nun, Bloomberg tarafından en iyi performans gösteren kripto para borsası seçildiğini aktardığı tweet’e yanıt veren iki ”kullanıcı”, noktasına ve virgülüne kadar tıpatıp aynı olan ifade ile Binance‘e övgüler yağdırdı.  Profillerin takipçi sayısına ve tweet attıkları aralıklara da bakıldığına birçok kripto para yatırımcısı bunların bot olduğundan emin oldu.

Birçok kripto para yatırımcısı da hem ilgili tweet’lerin hem de başka tweet’lerin altına atılan bot yorumlarını göstererek, bunların insanların görüşlerini manipüle ettiğini ve oldukça tehlikeli olduklarını vurguladı.

Gerçek olmayan bir kullanıcının görüşünü, sanki gerçek bir kullanıcıymış gibi dile getirmek kesinlikle kötü sonuçlara yol açabilir ve Binance’in neden böylesine aktif bir toplulukta bot kullandığı ise soru işaretleri oluşturuyor.

Binance Türkiye’ye Girdi

Binance aslında 2019 yılında gerçekten de inanılmaz başarılara ve adımlara imza attı ki görünüşe göre 2020 yılında da bunlara devam edecek. Bu haberden de okunabileceği üzere yakın zamanda Türkiye Ofisi için önemli bir adım atan Binance, Türk Lirası desteğiyle de ülkemize hızlı bir giriş yaptı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar