X


Binance Afrika’da Safariye Hazırlanıyor

Binance yeni genişleme yeri olarak Afrika'yı hedef aldı.
17:00
8 Eylül 2018
Okuma Süresi: 2 Dakika

Binance Labs yöneticilerinden Benjamin Rameau içinde bulunduğumuz çağda en fazla genç nüfusa sahip olan Afrika’ya genişleme planları yaptıklarını ifade etti.

Rameau blog sayfasından yayımladığı yazıda Binance’in Africa’nın geleceğine neden inandığını açıkladı. Rameau’ya göre Asya’da gerçekleştirilen Binance benzeri girişimler Afrika’ya da fayda sağlayabilir.

Yazıda gelişmiş ve gelişmekte olan ülkelerde kripto paraların kusurlu finans sistemiyle rekabet ettiği belirtilirken, Afrika’nın çoğu bölgesinde olduğu gibi henüz finans hizmetlerinin ulaşmadığı ülkelerde kripto paraların daha kolay kök salabileceğinin altı çizildi. Örneğin Sudan’da 15 yaş üstündeki insanların sadece %9’unun banka hesabı bulunuyor.

Daha önce Binance Uganda’ya açılmıştı, Uganda’da derlenen raporlara göre Uganda vatandaşlarının finansal hizmetleri kullanma oranı son 10 yılda hızla yükseldi. Dünya Bankası’nın yeni raporundaysa 2009 yılından bu yana finansal hizmetlere ulaşabilen Ugandalı sayısı %100 arttı. Ancak bu sayılar nüfusa oranlanırsa halen nüfusun sadece %16’sının finansal hizmetlere ulaşabildiği görülüyor.

Binance açısından yaygınlaşma senaryosu oldukça iyi bir fırsat olabilir. Aslına bakarsanız dünyanın genelinde teknolojiyi kolay kavrayabilen birçok genç finansal sistemlerle kripto paralar aracılığıyla ilgilenmeye başlıyor. Afrika’da kripto paraların yaygınlaşması büyük bir değişimi beraberinde getirebilir.

Binance’in Afrika’da iyi bir gelecek görmesinin başka bir nedeni de yaklaşık bir milyar insanın Afrika içindeki ve bölgeler arasındaki ticarette zorlanması. Çeşitli sorunlar nedeniyle Afrika’da bölgeler arası ticaret yapmak Avrupa ile ticaret yapmaktan daha zor. Altyapısı oturmuş finansal bir sistem bu durumu değiştirebilir.

Kaynak: CCN.com

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
ETİKETLER