Binance Açıklaması Sonrası LUNC için Gelecek Nasıl Şekillenecek?

Dünyanın en büyük kripto borsası olarak kabul edilen Binance, LUNC işlemlerinde yakım uygulama kararı aldığını bir yazı ile belirtti.
23:45
27 Eylül 2022
Okuma Süresi: 3 Dakika

Terra Classic (LUNC) sahipleri, 26 Eylül’deki gün içi işlem seansında, Binance duyurusunun ardından kripto paranın fiyatı anında %30’un üzerinde arttığı için kazanç elde etti. Terra Luna’nın kurucusu olan Do Kwon’un ise içerisinde bulunduğu durum kripto parayı etkileyebilirmiş gibi duruyor. Tüm bu yaşananların ışığında fiyatın ne olabileceği hakkında küçük incelemeler bulunuyor.

Binance Açıklaması

Önde gelen borsa Binance, 26 Eylül’de bir duyuru yayınladı. Binance, kullanıcılarını LUNC spot ve marjin işlem çiftlerinde kendisine ödenen tüm işlem ücretlerini yakacak bir yakım mekanizmasının uygulanması konusunda bilgilendirdi. Binance bunu, işlem ücretlerini LUNC yakma adresine göndererek yapmayı amaçlıyor.

Binance CEO’su Changpeng Zhao’nun daha önce yaptığı bir açıklamada, Binance’in tüm LUNC işlemlerine isteğe bağlı olarak %1,2 vergi uygulayacağı belirtilmişti. Bu uygulama, isteğe bağlı olarak katılmaya karar veren yatırımcıların borsadaki toplam LUNC işlem hacminin %50’sine ulaşması halinde bu durum kalıcı hale gelecekti. Ancak Terra topluluğu Zhao’nun önerdiği yaklaşımı beğenmedi. Bu nedenle, LUNC spot ve marj ticaret çiftlerindeki tüm ücretleri yakmaya yönelik yeni yaklaşım ortaya koyuldu.

Son 24 Saat İçinde LUNC

CoinMarketCap’ten alınan verilere göre, LUNC bu yazı itibariyle 0,0003032 dolardan işlem görüyordu. Varlığın fiyatı son 24 saat içinde %60’ın üzerinde artış gösterdi. Basın zamanında devam eden önemli işlemlerle birlikte, LUNC’un işlem hacmi aynı dönemde %287 arttı. Santiment’in verilerine göre, son 24 saatteki işlem hacmi 2,29 milyar doları buldu.

Bir kripto para sosyal analiz platformu olan LunarCrush da Binance’in duyurusunun ardından LUNC’un sosyal bilinirliğinin de bir saat içinde 9550’ye ulaştığını tespit etti. LunarCrush’a göre bu, varlığın son 90 gün içinde kaydettiği en yüksek sosyal mention sayısı oldu. Gün içi %30’luk yükselişe ek olarak, LUNC’un sosyal baskınlığı %47’nin üzerinde ve sosyal etkileşimleri %86’nın üzerinde artış gösterdi.

Dört saatlik grafikte, temel göstergeler en büyük 31. kripto para biriminde etkileyici bir hareket olduğunu ortaya koydu. Yazım saatine göre, göreceli güç endeksi (RSI) 62 ile aşırı alım bölgesinde yeni zirveleri kovalamaya devam ediyordu.

Para akışı endeksi (MFI) de 65 seviyesinde bulunuyordu. Son dört saat içinde artan alım baskısıyla Chaikin para akışı (CMF) merkez (0,0) çizgisinin üzerinde 0,16 bölgesinde kendisine yer bulmuştu.

LUNC İşlemlerinizde Dikkat

LUNC’un günlük grafikteki hareketlerine bakıldığında farklı bir tablo ortaya çıkıyor. LUNC’un fiyatı ve işlem hacmi son 24 saatte astronomik zirveler kaydederken, günlük grafikler bunun aldatıcı olduğuna işaret etmiş olabilir

Yazım zamanında, RSI ve MFI kendi nötr bölgelerini aşmaya çalıştı. Düşüş trendlerinde 52 ve 53 seviyelerinde konumlandılar. Ayrıca, negatif -0,03 değerini kaydeden CMF, son 24 saat içinde azalan bir alım ivmesi gösterdi.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatiliteye sahip olmaları dolayısı ile risk taşıdıklarını bilmeli ve işlemlerini kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar