X


Bill Clinton Ripple’ın Ödeme Teknolojileri Konferansına Katılacak

Ripple tarafından düzenlenen ödeme teknolojileri konulu Swell konferansına her yıl dünyanın dört bir yanından ünlü isimler katılıyor.
13:00
1 Ağustos 2018
Okuma Süresi: 2 Dakika

Ripple, sonbaharda gerçekleşecek olan küresel ödeme teknolojileri konferansı Swell’in ABD’nin 42. başkanı Bill Clinton’ın açılış konuşmasıyla başlayacağını duyurdu.

Clinton’ın 1 Ekim’de yapacağı açılış konuşması ve etkinliğin soru cevap oturumu Clinton ve Obama döneminde Ulusal Ekonomik Konsey Direktörü ve Danışmanı görevinde bulunan Gene Sperling moderatörlüğünde gerçekleşecek.

Ripple tarafından yapılan açıklamada ABD’nin 42. başkanı Clinton’ın temel sosyal haklardan mahrum olan toplulukların günümüzü şekillendiren interneti benimsenme sürecine katkı sağladığı belirtildi. Açıklamanın devamında  riskleri önleme ve inovasyona imkan sağlama arasında kurdukları denge nedeniyle kripto paraların ve Blockchain teknolojisinin 1990’lı yıllardaki internetle aynı zorlukları yaşadığı ifade edildi.

ABD’li düzenleyicilerin kripto paraların düzenlenmesine yönelik çağrılarının artmasıyla birlikte kripto paralar ve politika bu yıl birbirlerine daha çok yaklaştı. Ayrıca, kripto para platformları da  politik faaliyetlere daha fazla önem vermeye başladılar. ABD’nin en prestijli kripto para borsası Coinbase, geçtiğimiz günlerde kendi siyası eylem komitesini (PAC) oluşturduğunu duyurmuştu. Böylece Coinbase, kripto para dostu seçim kampanyalarına bağışta bulunabilecek.

Ayrıca, Bill Clinton’ın ilk fiziksel Bitcoin’ini 2016 yılında Matt Roszak’den aldığı belirtildi. Kripto para girişimcisi Rozsak birkaç gün önce katıldığı poker turnuvasında milyonlarca takipçisi bulunan Kim Kardashian’a da fiziksel bir Bitcoin hediye etmişti.

Son aylarda adı sık sık bağış kampanyalarıyla anılan Ripple ayrıca, Malavi adlı ülkedeki ihtiyaç sahiplerine yardımda bulunmak amacıyla şarkıcı Madonna ile birlikte çalışacaklarını duyurdu. Kampanya 30 Temmuz’da başladı ve 31 Ağustos’a kadar devam edecek. Fakat, etkinlik henüz ikinci gününde olmasına rağmen 80 bin dolarlık hedefin yarısına çoktan ulaşıldı. IMF’ye göre vatandaşlarının %50’si yoksulluk sınırının altında yaşayan Malavi dünyanın en fakir ülkelerinden biri.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar