X


ICOBox’la Anlaşan Lynked.World Gündelik Hayatlarınızı Kolaylaştıracak

Lynked.World gündelik hayatları kolaylaştırmayı hedefliyor. Platform bu amacına Blockchain'le ulaşacak.
12:06
1 Ağustos 2018

Lynked.World Blockchain teknolojisinden faydalanarak gündelik hayatı daha basit ve kolay bir hale getirmeyi hedefleyen bir çözüm olarak ifade edilebilir. Proje ekibi ICOBox ile birlikte çalışma kararı aldı. ICOBox ekibi Lynked.World’e ekim ayında başlatılması planlanan ICO kampanyasında yardımcı olacak.

ICOBox dünyadaki birçok ICO’ya olanak sağlamış bir hizmet yazılımı olarak biliniyor. Bu ICO’ların genellikle hedeflerine ulaşmakta zorlanmadığını görüyoruz. Hollanda’nın kuzeyinde yer alan Hoofddorp şehrinden yönetilen Lynked.World de bu ICO’lar arasındaki yerini aldı. Lynked.World ekibinin amacı insanların kolaylıkla ve güvenle dijital kimlik, veri ve dosya sahibi olup kontrol edebildiği ve paylaşabildiği bir gelecek meydana getirmek. Bu sayede bu tür unsurların dünyanın herhangi bir yerinde fiziksel bir şekilde bulunmasına duyulan ihtiyaç ortadan kaldırılacak. Lynked.World platformu bireysel ve kurumsal kullanıcılara geniş bir ölçekte çok sayıda hizmet sunacak. Bu hizmetlerin tamamı kullanıcıların kendi dijital bilgilerini tam anlamıyla kontrol edebilmeleri için tasarlandı. Blockchain teknolojisinin getirdiği imkanlardan faydalanan Lynked.World günümüz kullanıcılarının sıkça karşılaştığı “güven sorununu” ortadan kaldıracak ve dijital kimlikler ya da dijital olarak paylaşılan veriler hakkında duyulan kaygıların üstesinden gelecek.

Lynked.World kurucu ortağı ve CEO’su Arun Kumar şunları ifade ediyor:

Günümüz dünyasında insanların muhatap olduğunu kişinin tam olarak kim olduğunu anlamanın tek bir yolu var o da o kişiyi karşınıza alarak kimlik kartını kontrol etmek. Aslında bu yola alternatif olarak başka bir yöntemle kimlik kanıtı yapılabilir. Bu yöntem işleme katılan taraflara belirli bir oranda güvenmeyi gerektiriyor. Biz ise bu yöntemdeki güven unsuruna duyulan ihtiyacı ortadan kaldırıyoruz. Blockchain destekli platformumuz insanların dijital kimliklerinin, verilerinin ya da dosyalarının doğruluğunu ve güvenilirliğini garanti etmek için birçok güvenlik uygulamasından faydalanıyor. Temel amacımız insanların hayatını daha basit bir hale getirmek ve onların içlerini ferah tutabilmek.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Lynked.World platformunun hedeflediği kullanıcı kitlesini öğrenciler, serbest çalışanlar, iş arayanlar ve dijital kimlik ile verileri saklayıp paylaşabilen profesyoneller oluşturuyor. Devlet daireleri, işletmeler ve eğitim kurumlarının da bu platformdan faydalanabilmeleri mümkün. Bu kullanıcılar da Lynked.World platformundan istifade ederek muhataplarının kimliğini kolaylıkla doğrulayabilir. Örneğin devlet daireleri bu platform aracılığıyla vatandaşlarının resmi evrakları alıp alamayacağını denetleyebilir. Doğum belgesi, oturma izni vb. kağıtlar bu evraklar arasında gösterilebilir. Lynked.World uygulamasını kullanarak vatandaşlarına daha kolay ve masrafsız üstelik de hızlı hizmet etmeyi tercih eden bazı devlet kurumları bulunuyor. Hindistan’daki Durgapu ve Bankura Belediyeleri platformu kullanarak vatandaşların dosya ve belge prosedürlerini hızlı ve basit bir hale getirecek.

Gün geçtikçe daha da dijital hale geldiğimiz bu günlerde kullanıcıların kimlik bilgilerine kelimenin tam anlamıyla sahip olabilmesi ve kişisel verilerini istediği kişi ve kurumlara hızlı, kolay ve güvenli bir şekilde gönderebilmesi mümkün hale geldi. Onaylanmış kimlikler birçok amaç doğrultusunda kullanılabilir. Bu doğrulama yöntemi sayesinde bireyler genel seçimlerdeki oylarını ister evlerinde online ortamlarda ister standart şekilde kullanabilirler. Lynked.World’ün sunduğu avantajlar bunlarla sınırlı değil. Platformun hizmetleri iş görüşmesi sürecinde ya da şirketlerin çalışanlarına veya öğrencilere yönelik kimlik bilgilerini görmek istediği akademik sektörlerde etkili ve işlevsel bir şekilde kullanılabilir. Bu sayede karar süreci hızlandırılabilir.

LYNK ICO’su 15 Kasım 2018 tarihinde başlatılacak ve 10 Şubat Aralık 2019’a dek sürecek. Satış boyunca toplamda 150.000.000 adet LYNK token sunulacak. 15 Kasım – 7 Aralık tarihleri arasında ICO katılımcıları %35 oranında dev bir indirim olanağı sağlayacak. Proje ve ICO hakkında daha detaylı bilgilere erişmek için bu adresi ziyaret edebilirsiniz.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar