X


Beam Coin Nasıl Alınır?

BEAM, gizlilik odaklı bir kripto para birimidir.
23:03
19 Şubat 2021

Beam (BEAM), gizlilik odaklı MimbleWimble teknolojisini kullanan bir kripto para birimidir. Gizli, ölçeklenebilir ve kullanımı kolay bir kripto para birimi oluşturmak için yola çıkan ekibin diğer gizlilik odaklı projelerden en büyük farkı ise MimbleWimble teknolojisini kullanması.

Beam ağı üzerindeki bütün işlemler direkt olarak gizli gerçekleşmekte ve Beam ağında kullanılan hiçbir şifreleme protokolü aracıya ihtiyaç duymamakta. Lider kripto para birimi Bitcoin gibi belirli bir limite sahip olan BEAM, daha önceden belirlenen aralıklarda blok ödülü yarılanması yaşıyor ve fiyatın uzun vadede bu şekilde artması bekleniyor.

Beam (BEAM) Nedir?

BEAM Coin, birçok kripto para biriminin aksine ICO ile veya önceden madencilik ile piyasaya giriş yapmadı. Direkt olarak bir rezerv tarafından desteklenen BEAM, ilk beş yıl boyunca her bloktan kazılarak elde edilmekte. BEAM Coin, geliştiriciler tarafından yıllar süren çalışmalar sonrasında geliştirildi ve modern C++ sistemi ile programlandı. BEAM Coin’in cüzdanları da buna bağlı olarak çok farklı özellikler sunuyor.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Bu özelliklerin bazıları şöyle sıralanabilir:

  • BEAM’in BTC, LTC ve QTUM ile değiştirilebilmesini sağlayan atomik takas işlemlerinin tamamen gizli yapılması.
  • Göndericinin, blockchain ağında hiçbir değer gözükmemesine ve gizli olmasına rağmen ödeme kanıtı alabilmesi.
  • Lelantus güncellemesi sayesinde gizliliğin hiçbir şekilde bozulmaması.
  • Kullanıcıların Beam üzerinde kendi tokenlerini piyasaya sürebilmesini sağlayan Confidential Assets özelliği.
  • Anlık ödemelerin önünü açan Laser Beam özelliği.

BEAM’in ve ekibin en büyük hedefi ise gizlilik odaklı bir finansal ekosistem oluşturup kullanıcıların finansal özgürlüklerini elde etmeleri. Kullanıcıların istedikleri kripto parayı atomik takas ve gizlilik özelliği sayesinde alabilmesi ve gizli kalabilmesi hedefleniyor.

BEAM bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 416. sırada ve 0,6649 dolarlık birim fiyata sahip. BEAM’in toplam arzı ise 81.882 milyon olarak gözüküyor. BEAM en yüksek fiyat olarak ise 3,21 dolara kadar çıkmayı başarmıştı.

BEAM Coin Nereden Alınır?

BEAM Coin, dünyanın en büyük kripto para borsası Binance üzerinden alınabilmekte. Ticari hacme bakıldığında BEAM/USDT işlem çiftinin dünya çapında en çok likiditeye sahip BEAM işlem çifti olduğu da görülmekte.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar