X


BAT Exodus Sayesinde Daha Fazla Kullanıcıya Ulaşabilir

HTC'nin Exodus'u Brave ile birlikte gelecek.
17:00
9 Aralık 2018
Okuma Süresi: < 1 Dakika

Brave tarayıcısının HTC’nin yeni Blockchain tabanlı telefonunun içinde yer alacağı duyuruldu. Bu da Basic Attention Token (BAT) için yeni kullanıcı kitlesi yaratabilir.

BAT kullanıcıların dikkatini ödüllendiren bir kripto para, kullanıcılar bilgilerini paylaştıkça ya da reklamları izledikçe BAT kazanabiliyorlar. BAT şu anda sadece Brave tarayıcısıyla uyumlu çalışabiliyor.

Bugün JavaScript programlama dilinin yaratıcısı ve BAT ve Brave’in CEO’su Brendan Eich HTC’nin Blockchain tabanlı Exodus 1 telefonun içerisinde Brave tarayıcısının yüklü geleceğini duyurdu.

HTC Exodus 1 ilk bakışta sıradan bir telefon gibi: 6’’ ekran boyutu, Qualcomm Snapdragon 845 chipset ve Android 8.1. Telefonu farklı kılan şey ise Blockchain’e uyumlu olması ve kripto paralarla alakalı özellikler taşıması. Örneğin Exodus 1 HTC’nin kendi Blockchain’inde bir node. Telefon kullanıcılara kripto paralarını güvenli bir şekilde saklama ve işlem yapma fırsatı sunacak. Exodus ayrıca BTC, LTC, ETH ve kripto koleksiyon eşyalarını Zion cüzdanında saklayabilecek.

HTC’nin merkezsizleştirme sorumlusu ve Exodus’un tasarımcılarından Phil Chen telefonun geliştirmelerinde son aşamaya gelindiğini ve denemelerin başladığını ifade etti. Chen telefonun temel amacının dünyadaki 1-2 milyar bankasız insana finansal hizmet ulaştırmak olduğunu belirtti. HTC’nin internet sitesine göre telefonlar 1000 dolardan satışa sunulacak ve BTC, ETH ve LTC olarak ödeme kabul edilecek.

Temmuz ayı itibariyle Brave’in 3,1 milyon aktif kullanıcısı bulunuyordu. Exodus’un ne kadar satacağına bağlı olarak Brave kullanıcıları da artabilir. Sonuç olarak Brave kullanıcıları artıkça BAT daha göz önünde bulunacak. Exodus’un BAT’ı ne derecede etkileyeceğini göreceğiz.

Kaynak: Cryptoslate

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar