Bank of America’nın Raporu, Bu Altcoin’i İlk Ona Taşıdı! Yükseliş Devam Edecek Mi?

AVAX, %18 artışla en büyük onuncu kripto para birimi oldu.
15:03
16 Aralık 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

Bank of America tarafından yayınlanan yeni bir araştırma raporu, akıllı sözleşme platformu Avalanche‘ı konu aldı. Raporda platformun merkezsiz ve güvenli kalma yeteneğinin onu DeFi, oyun ve NFT projeleri için Ethereum’a bir alternatif haline getirdiği kaleme alındı.

BofA’nın Raporu

ABD’nin en büyük ikinci bankası Bank of America (BofA), Avalanche ağının son aylarda benimsenme oranlarında yükseldiğini ve şu anda platformda inşa edilen 380’den fazla projenin olduğunu açıkladı. Banka, 10 Aralık’ta yayınlanan raporda alt ağın saniyede 4.500 işlem hızıyla diğer blok zincirlere göre daha atik süresi ve düşük maliyet sunduğunu belirtti.

BofA’nın raporunu takiben Avalanche yönetim token’ı AVAX, son 24 saat içerisinde %18’in üzerinde bir değer artışı yakaladı. Dün yaklaşık 91 dolardan işlem gören AVAX, şu an 107 doların üzerinde seyrediyor. Bu yukarı yönlü hareket önemli olsa da AVAX hala 146 dolarlık tüm zamanların en yüksek seviyesinden uzakta ve yakalanan ivme ATH belirlemede yeni bir seviyeyi işaret edebilir.

AVAX Daha Geniş Bir Kabulün Keyfini Çıkarıyor

Bank of America analistlerine göre Avalanche ağında DeFi projelerinin artan biçimde benimsenmesi, ağustos ayından bu yana %6.255 artışla blok zincirindeki DeFi protokollerinde kilitlenen toplam değerdeki aylık %21 yükseliş ile kanıtlanıyor. Bunun yanı sıra şirketlerde platformu kullanıyor. BofA, Deloitte’un Close as Yo Go (CAYG) afet yardım platformunu Avalanche üzerinde kurma kararını, şirketin maliyetleirni düşürmek ve verimliliğini artırmak adına blok zincir iteknolojisi kullanımına iyi bir örnek olarak gösteriyor. Avalanche merkezsiz uygulamalar için alternatif bir Ethereum olarak önerilse de bu unvanı alan ilk blok zinciri değil.

Öte yandan Ethereum, son 24 saat içerisinde olumlu fiyat hareketiyle dikkat çekti. En popüler ikinci kripto para birimi Ethereum, geçtiğimiz gün FED’in faiz açıklaması akabinde 4.000 dolar bayrağını tekrar almayı başardı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar