Analistten İpuçları: Bu 7 Metaverse Token 2022 Yılına Damga Vurabilir! 

Piyasanın popüler analistlerinden olan CryptoStache , 2022’de yükselebilecek metaverse token’ları takipçileri ile paylaştı.
14:10
16 Aralık 2021
Okuma Süresi: 3 Dakika

Pek çok önemli analiste göre 2022 yılı metaverse coin’lerin yılı olacak. Halihazırda piyasaya sürülen ve popüler hale gelen metaverse projelerinin yanı sıra kullanıcı ile yeni buluşacak olan projeler de bulunuyor. CryptoStache adlı analist de 2022 yılında büyük patlama potansiyeli olan 7 metaverse projesini takipçileri ile paylaştı.

Godzilla (GODZ) ve NETVRK (NTVRK)

Listedeki ilk kripto para, CryptoGodz Game Alphaverse’de oyun içi para birimi olarak hizmet veren ve bir BEP20 token’ı olan GODZ. Analistin açıklamalarına göre GODZ, sistemdeki en iyi play-to-earn oyunlarından birinin kripto para birimi olarak karşımıza çıkıyor. Ayrıca projenin Ethereum katman 2 için bir ölçeklendirme çözümü olan Immutable X’e geçtiği de ifade ediliyor.

Bunlara ek olarak GODZ yönetim için de kullanılacak ve oyun oynayarak kullanıcılar GODZ kazanabiliyor. Ayrıca Coinbase ve Crypto com aracılığı ile GODZ token’ları alınabiliyor.

CryptoStache’nin bahsettiği ikinci kripto para birimi, NETVRK’ün sanal gerçeklik dünyasında kullanılabilecek bir token olarak tanımladığı NTVRK. Platform, kullanıcıların reklam yapabileceği ve bu platformda oyun deneyimi oluşturabileceği bir VRFocus metaverse’ü oluşturuyorlar.

Analiste göre Bu VR tabanlı Metaverse’ler 2022’de gerçekten büyük ilgi çekecek. Facebook gibi firmalar bile bu alana adım atıyor ve aslında büyük bir destek de doğmuş oluyor. Dolayısıyla analist, metaverse VR’ın birleştiği projelerde büyük yükselişle yaşanabileceğini ifade ediyor.

Ceek VR (CEEK) ve Atari (ATRI)

Analistin listesinde üçüncü sırada Ceek VR bulunuyor ve bu projenin diğerlerinin büyük bir rakibi olduğu ifade ediliyor. CEEK sanal gerçeklik ortamları akıllı sözleşmeler tarafından yönetiliyor. Ceek kullanıcılarına; BEP20 uyumlu token’lar, tokenize edilmiş etkileşimleri ödülleri oylamalar, yarışmalar ve dijital ürünler sunuyor.

Analistin açıklamalarına göre CEEK projesi sadece bir BEP20 token’ı değil, aynı zamanda bir ERC20 token’ıdır. Dolayısıyla hem Ethereum ve hem Binance Smart Chain (BSC) üzerinde çalışıyor. Bunun yanı sıra CEEK’in müzik endüstrisine odaklanıyor olması da dikkat çekiyor ve analist, 2022 yılında CEEK’in performansının büyük oranda artacağını ifade ediyor.

Analist 2022 yılında Atari Token’da da artış yaşanacağını ifade ediyor. Atari Token, eğlence endüstrisi için referans token olarak oluşturulmuş merkezi olmayan bir kripto para birimi olarak tanımlanabilir. Platformun WAX ile ortaklığı olduğu ve bunun önemli bir adım olduğu ifade ediliyor.

Ultra (UOS), UFO Gaming (UFO) ve Immutable X (IMX)

Analistin listesinde son olarak Ultra (UOS), UFO Gaming (UFO) ve Immutable X (IMX) projeleri yer alıyor. Ultra, oyuncuların ve içerik oluşturucuların çok daha erişilebilir bir oyun ortamının keyfini çıkarmasını sağlamak için oluşturulmuş, blok zinciri tabanlı bir video oyunu dağıtım ekosistemi olarak karşımıza çıkıyor.

Öte yandan UFO Gaming ekosistemi, “Dark Metaverse” olarak nitelendiriliyor ve yeni nesil bir blockchain oyun platformu olarak tanımlanıyor. Ayrıca Immutable X, NFT’lerin benimsenmesini sağlamak ve içerik oluşturucuların, oyuncuların ve geliştiricilerin dijital bir ekosistemde değeri yeniden yaratmalarına imkan sunmak için tasarlanmış bir platform olarak karşımıza çıkıyor.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
  • Wolfy
    1 sene önce

    Alien Worlds tlm yi kimse bitiremez.

    21