Uzman Analist, Teknik Ölçümlerin Bitcoin İçin Hangi Sinyali Verdiğini Açıkladı

Filbfiln, Bitcoin adına bir sonraki yükseliş momentumunu işaret eden 20'den fazla sinyal sıraladı.
16:00
16 Aralık 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

Lider kripto para birimi Bitcoin, 49.000 dolar seviyelerindeki seyrini sürdürürken uzman analistlerin teknik ölçütleri gözler önüne serildi. Decentrader’ın kurucu ortağı Filbfilb, Bitcoin adına bir sonraki yükseliş momentumunu işaret eden 20’den fazla sinyal sıraladı.

Bitcoin, Yukarı Yönlü Kırılma İçin Hazır

BTC/USD, ABD Merkez Bankası’nın politika hakkındaki yorumları ile geçtiğimiz gün gece geç saatlerde hisse senetleriyle birlikte yükseldi. 49.300 dolara ulaşan parite, yazının kaleme alındığı sırada 49.000 dolar sevlyeinde konsolide olmaya başladı. Bununla birlikte Santiment henüz 29/100 Kripto Korku ve Açgözlülük Endeksi ile BTC fiyat hareketinin kısa vadeli geleceğine herhangi bir tehdit barındırmıyor.

Filbfilb’in yanlış lanse edildiğine dair inandığı şeyi ise şöyle belirtti: “Temel olarak bakıldığında, yukarı yönde kırılabilmemiz adına yeterince şey olduğunu şey olduğunu düşünüyorum ve hiçbir alım satım riskinin analize uymadığını hissediyorum.”

Bunun yanı sıra tetikleyici liste, 21 ögeyi içeriyor ve satıcı tükenmesi, madenci birikimi ve bir dizi zincir üstü metriği içeriyor. Düşüş senaryosunda ise 21’e karşı 4 metrik bulunuyor. 20, 50, ve 100 günlük hareketli ortalamak 3 günlük grafikte ayı sinyalleri veriyor. Stoch RSI, nadir görülen dip yapısını işaret etti.

Diğer Uzmanlar, Artış Trendine Yeşil Işık Yaktı

Popüler Twitter hesabı TechDev yakın zamanda bir fiyat artışını desteklemek adına diğer birkaç faktörü vurgularken yorumları, alandaki diğer uzmanların yorumlarıyla uyumlu. Bunlardan biri ise Stoch RSI, Bitcoin tarihi boyunca yerel diplerde bir boğa bayrağı görevi gördüğünü kanıtladı. Vailshire Capital Management’ın kurucusu Jeff Ross için Stoch RSI izlenmesi gereken kritik bir indikatör.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar