Solana Üzerine Kurulu Bu 3 Metaverse Projesi 2022’de Parlayabilir!

Solana üzerine inşa edilen ve henüz popülerlik kazanmamış 3 metaverse projesinin 2022’de artabileceğini düşünüyor.
18:05
16 Aralık 2021
Okuma Süresi: 3 Dakika

Metaverse projeleri henüz yolun çok başında olmalarına şimdiden oldukça popüler hale geldiler. Kripto para ekosistemini takip eden kişiler Decentraland (MANA) ve The Sandbox (SAND) gibi projelerden zaten haberdardır. Ancak bir de yeni yeni kullanıcı ile buluşan ve 021 yılında popülerlik kazanan Solana üzerine inşa edilen metaverse projeleri bulunuyor.

Analistler bu Solana üzerine inşa edilen ve henüz popülerlik kazanmamış 3 metaverse projesinin 2022 yılında büyük bir ivme kazanacağını düşünüyor.

Genopets (GENE)

Genopets, dünyanın ilk move-to-earn NFT oyunu olarak karşımıza çıkıyor. Bu noktada Genopets’i Solana’da kurulu ve play-to-earn modeli ile entegre olmuş bir PokemonGo olarak düşünebilirsiniz.

Oyunun move-to-earn yönü, oyuncuların Fitbit’lerini Genopet’lerine bağlamalarına ve token kazanmalarına olanak sunuyor. Token’lar daha sonra değerli eşyalar oluşturmak ve Genopet’lerin görünüşünü ve performansını yükseltmek için kullanılabiliyor.

Şu anda kullanıcılar oyunun demosunu inceleyebilir ve oyunu ilk oynayanlardan olmak için beta sürümün bekleme listesine kayıt olabilir. Analistlere göre Genopets, web tabanlı platformlar noktasında  en iyi tasarımlardan birine sahip ve bu da projeyi 2022 için iyi bir seçenek haline getiriyor olabilir.

Synergy Land (SNG)

Analistlerin düşüncelerine göre Solana‘da yer alan ve şu anda düşük değerde bulunan bir diğer proje, ARPG play-to-earn metaverse oyunu olan Synergy Land. Synergy Land’in şu anda değerinin altında bir proje olduğu ifade ediliyor. Çünkü şirketin başındaki isim üç yıldan fazla bir süredir Ubisoft’ta Kıdemli Oyun Animatörü olan Carlos Bolanos. Bu sebeple de projenin “harika” olacağı düşünülüyor.

Ayrıca, Synergy Land ekibinde tasarım ve 3D modelleme konusunda uzun yıllara dayanan deneyime sahip ondan fazla animatör var. Ekibin planlar dahilinde ilerlemesi halinde 2022 yılında büyük artış potansiyeline sahip olacağı ifade ediliyor.

Aliens VS People

Aliens VS People, Solana blok zinciri üzerine inşa edilmiş, tamamen on-chain ve çok oyunculu ilk NFT oyunu olarak tanımlanıyor. Aliens VS People, NFT avatarlarından oluşan bir koleksiyon tarafından desteklenen, savaş gemisi tarzı bir galaksiler arası savaş oyunu olarak da nitelendirilebilir.

Şu anda ekip, 19 Aralık’ta yapılacak olan halka açık mint’e hazırlanıyor. Bu noktada analistler projenin topluluğunun güçlü olduğunu ve 2022 yılında da bu unsurun öne çıkacağını dile getiriyor. Dolayısıyla önümüzdeki yıl takip edilmesi gerekenler listelerine analistler bu projeyi de dahil ediyor.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar