reklamı kapat

Balinaların Yüklü Satış Yaptığı Altcoin Ortaya Çıktı

Balinaların günlerdir sattığı coin hangisi?
11:15
19 Ağustos 2020

Kripto para sektörü özellikle 18 Ağustos tarihinde çok sert bir düşüş yaşadı ve düşüşün balinalardan kaynaklı olduğu biliniyor. Lider kripto para birimi Bicoin’in fiyatı %5 gibi sert bir değer kaybı yaşarken, balinaların satış yaptıkları tek emir tahtasının BTC olmadığı ortaya çıktı.

Daha önce yaşadığı rekor yükseliş ile adından sıklıkla söz ettiren Chainlink (LINK) yatırımcıları da balinaların tuzağına düşmüş gibi gözüküyor. 19,50 dolara kadar çıkan ve rekor bir ralliyi beraberinde getiren LINK, BTC gibi oldukça hızlı bir iniş yaşadı.

Chainlink Balinaları Hareketli

Eldeki veriler ve kripto para analiz firması Santiment’in aktardığı sonuçlar içerisinde 100.000 ile 10 milyon LINK bulunan cüzdanların sayısının 6 Ağustos tarihinden beri çok sert düştüğünü yani balinaların satış yaptığını ortaya koymakta. Buna rağmen 6 Ağustos tarihinden beri LINK fiyatının neredeyse 10 gün artışa devam ettiği görülüyor.

LINK’in 16 Ağustos tarihinde rekor kırmasından sonra ise en büyük 7 LINK balinasının satış yaptığı görülmekte. LINK bu yazının kaleme alındığı an itibariyle 16 dolardan işlem görüyor ve son 24 saat içerisinde %20’ye yakın düşüş yaşadı. LINK fiyatı bireysel yatırımcıların yaptıkları alımlarla 16 doların üstünde tutunmaya çalışsa da FOMO’nun tam anlamıyla bittiği söylenebilir.

Bu da daha fazla LINK balinasının ve belki de bireysel LINK yatırımcısının önümüzdeki günlerde satmaya devam edeceğine işaret etmekte. LINK fiyatı 10 dolara kadar gerilerse bu yılın önemli bir kazancı kaybolmuş olacak.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.